امروز : جمعه ۰۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۰

موادی از طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس مجددا به کمیسیون شوراها ارجاع شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی جهت رفع ابهام مواد باقی‌مانده از طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی را به کمیسیون شوراها ارجاع کرد.
موادی از طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس مجددا به کمیسیون شوراها ارجاع شد
یکشنبه | ۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۱۳:۳۸ |
کد خبر : ۷۱۷۴ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، بررسی موارد ارجاعی به کمیسیون شوراها در طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در دستور کار جلسه علنی امروز (یکشنبه) قرار داشت.

 

نمایندگان در جلسات قبلی و در هنگام بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس را برای بررسی بیشتر به کمیسیون ارجاع داده بودند که امروز مصوبات کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت که با توجه به ابهامات موجود مقرر شد که با توجه به ابهامات موجود قرار شد که مجدداً این مواد مورد بررسی قرار گیرد.

علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در این باره گفت که ابهامات این طرح باقی‌مانده، نمایندگان هم در اظهارات خود مخالفت‌هایی با مواد این طرح مخالفت‌هایی داشتند که لازم است این طرح مجدداً به کمیسیون ارجاع تا پخته‌تر شود در نهایت نیز با ۱۳۱ رای موافق، ۳۶ رای مخالف و دو رای ممتنع از مجموع ۱۹۷ نماینده حاضر در مجلس شورای اسلامی این طرح به کمیسیون ارجاع شد که یکی از موارد مورد بحث آن درباره تکلیف به احزاب برای اختصاص حداقل یک ششم از سرجمع نامزدهای معرفی شده خود به زنان بود. بند بعدی مورد ابهام نیز درباره موضوع منابع تامین مالی تبلیغات و فعالیت‌های انتخاباتی بود.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید