امروز : جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۳

تاکید سفیر کابل در تهران بر حضور مردم کشورش پای صندوق‌های رأی در انتخابات ریاست‌جمهوری

سفیر افغانستان در تهران بر حضور مردم کشورش در پای صندوق‌های رأی و تعیین سرنوشت پنج سال آینده افغانستان با توجه به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد.
تاکید سفیر کابل در تهران بر حضور مردم کشورش پای صندوق‌های رأی در انتخابات ریاست‌جمهوری
شنبه | ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۴:۵۰ |
کد خبر : ۷۱۴۱ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، نصیر احمد نور در مراسم گرامیداشت سالگرد شهید وحدت ملی افغانستان طی سخنانی با بیان این‌که امروز نیز باید در برابر تحولات گذشته احساس مسئولیت کنیم، تاکید کرد: نباید اشتباهات گذشته را تکرار کنیم و اجازه دهیم که فرصت‌های موجود مانند گذشته بسوزد.

وی همچنین با اشاره به انتخابات آینده ریاست جمهوری سال آینده افغانستان بر حضور مردم در پای صندوق‌های رأی و تعیین سرنوشت پنج سال آینده این کشورتأکید کرد و گفت: درخواست‌های مهاجرین در این رابطه و اشتراک آنان در لویه جرگه مشورتی صلح مورد پیگیری قرار دارد.

این دیپلمات افغان با بیان این‌که برای نخستین‌بار فرصت خروج و مراجعت قانونی و آزادانه مهاجرین به افغانستان فراهم شده، افزود: مهاجرین می‌توانند رفتن خود به افغانستان را به گونه‌ای تنظیم کنند که در انتخابات ریاست جمهوری آینده  نیز شرکت کنند.

نصیر احمد نور همچنین توضیحاتی را در رابطه با روندهای کاری بخش کنسولی سفارت به مهاجرین ارائه کرد.

سفیر افغانستان در تهران در مراسم بیست و چهارمین سالگرد شهادت عبدالعلی مزاری، شهید وحدت ملی کشورش که با حضور اقشار مختلف جامعه مهاجرین در مسجد اکبرآبادی و همچنین مسجد جامع ارشاد شهر ری استان تهران برگزار شد، شرکت کرد.

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان نیز که قرار بود 31 فروردین ماه سال آینده برگزار شود با تاخیر سه ماهه و در 29 تیر ماه سال 98 برگزار خواهد شد. 

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید