امروز : جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۴
یک نظرسنجی نشان داد

احزاب راست افراطی کرسی‌های خود را در انتخابات اروپا دو برابر می‌کنند

نظرسنجی جدید منتشر شده توسط روزنامه بیلد آلمان نشان داد احزاب راست افراطی در انتخابات پارلمانی اروپا در ماه مه کرسی‌های خود را دو برابر خواهند کرد، در حالی که جریان اصلی گروه‌های محافظه‌کار و سوسیال دموکرات‌ها با شکست‌های بزرگی مواجه هستند.
 احزاب راست افراطی کرسی‌های خود را در انتخابات اروپا دو برابر می‌کنند
شنبه | ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۴:۰۶ |
کد خبر : ۷۱۱۱ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، این نظرسنجی که در شش کشور اروپایی در اواخر فوریه و اوایل مارس صورت گرفته و در آن بیش از ۹۵۰۰ تن شرکت داشتند نشان داد از دست دادن حمایت برای احزاب اصلی بدان معناست که آنها قادر نخواهند بود یک "ائتلاف بزرگ" در پارلمان همانند ائتلافی که در آلمان حاکم است، تشکیل دهند.

این نظرسنجی که امروز شنبه منتشر شده، نشان داد گروه راست افراطی "اروپای ملل و آزادی" که شامل حزب "آزادی" اتریش و "جبهه ملی" مارین لوپن با نام جدید "اجتماع ملی در فرانسه" است، احتمالاً ۶۷ کرسی به دست خواهند آورد که ۳۰ کرسی از ۳۷ کرسی کنونی‌شان بیشتر است.

روزنامه بیلد گزارش داد: در سه کشور ایتالیا، فرانسه و لهستان احزاب راست افراطی در راس قرار گرفتند. در انتخابات ماه مه رهبران سیاسی محافظه‌کار و جناح راست در مقابل دستاوردهای بزرگ احزاب راست افراطی مقاومت کرده‌اند.

آنها همچنین نسبت به تعهد استیو بنن، استراتژیست سابق دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا برای کمک به متحد کردن جناح راست اروپا در آستانه این انتخابات ابراز نگرانی کردند.

این نظرسنجی شک و تردید عمیق درباره احزاب اصلی را تایید و تاکید کرده که تغییر به سمت جناح راست که در سال‌های اخیر اروپا را فرا گرفته، قرار است در سطح پارلمان اروپا نیز ادامه داشته باشد.

انتظار می‌رود حزب محافظه‌کار "مردم اروپا" که شامل حزب دموکرات مسیحی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان می‌باشد ۴۳ کرسی خود را از دست بدهد و تعداد کرسی‌هایش به ۱۷۴ کرسی کاهش یابد و در همین حال ائتلاف ترقی‌خواه، سوسیالیست‌ها و دموکرات‌ها نیز ۴۵ کرسی از دست می‌دهند و کرسی‌هایشان به ۱۴۱ کرسی کاهش می‌یابد. براساس نتایج این نظرسنجی از سوی دیگر ائتلاف لیبرال‌ها و دموکرات‌ها برای اروپا ۳۳ کرسی به دست خواهند آورد و به ۱۰۱ کرسی خواهند رسید، در حالی که حزب سبزهای اروپا هشت کرسی از دست خواهند داد و به ۴۴ کرسی خواهند رسید.

در آلمان حزب محافظه‌کار مرکل از سوی ۲۹ درصد از مردم مورد حمایت قرار گرفته و پس از آن حزب سوسیال دموکرات‌ها با ۱۶ درصد و حزب سبزها با ۱۵ درصد قرار دارند.

این نظرسنجی در کشورهای آلمان، اتریش، ایتالیا، لهستان، اسپانیا و فرانسه در اواخر فوریه و اوایل مارس سال جاری میلادی صورت گرفته است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید