امروز : شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۳
اختصاصی / معمای استعفای ظریف چیست؟

اسد از سوریه آمد، ظریف از هیات دولت رفت

*مجید قاضی پور، آنچه که می توان از استعفای محمد جواد ظریف وزیر خارجه پرتوان و دانای ایران در شب گذشته تحلیل کرد آمدن اسد و حضور نداشتن ظریف در دیدارهای او با رهبری و روحانی بود که جای وی خالی بود.
اسد از سوریه آمد، ظریف از هیات دولت رفت
سه شنبه | ۱۳۹۷/۱۲/۰۷ - ۲۳:۵۵ |
کد خبر : ۷۰۳۶ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، هنوز دقایقی باقی مانده بود ڪه امروز بشه، امروزے بی ظریف آغاز بشہ ، خبر شوڪ آور بود پستے از ظریف منتشر شد که ظریف و با روی گشاده ولادت حضرت فاطمه (سلام علیها) را تبریڪ گفته و از شصت و اندی ماه از خدمت در وزارت خارجه از پیشگاه ملت عذر خواهی کرده بود.

نبود ظریف در این موقعیت و زمان ڪنونی یعنی مرگ ی ملت در عرصه بین المللی و دیپلماتیک و برقرار توازن در دنیایی ڪه همه دنیا با توجه به رویڪردی که تندروهای ایرانی در عرصه بین الملل دارد مثال ( صدا و سیما برای خودش بدون مصلحت ملت و هماهنگی با وزارت خارجه، سیاست ڱذاری بین المللی می ڪند) در مقابل ایران ایستاده اند.

تحلیل سردبیر باز انتخابات در استعفای ظریف به عکس دوم مرتبط است که در کانال خبری باز انتخابات بعداز اعلام استفعای ایشان منتشر شد

دلیل استعفای ظریف مشخص شد

عدم اجازه به وزیر امور خارجه برای حضور در دیدارهای بشار اسد با رهبری و رئیس جمهور دلیل اصلی استعفای غیر مترقبه محمد جواد ظریف است.

حال باید منتظر بود دید که حسن روحانی استعفای وزیر خارجه خود را قبول خواهد کرد.

امید مےرود رئیس جمهور و همچنین نمایندگان مجلس راضی به ظریف پر توان و دانای ایرانی نشوند.
و ظریف نیز به نام ملت استعفای خود را پس بگیرد ڪه مردم می دانند در این شش سال چه به ایشان گذشته است

بنابراین گزارش محمدجواد ظریف دقایقی پیش بعداز مدت‌ها در صفحه اینستاگرام خود پستی را منتشر کرد و در آن ضمن تبریک فرا رسیدن روز زن و روز مادر به صورت ضمنی خبر از استعفای خود از سمت وزارت امور خارجه داد.

یکی از مهم‌ترین دستاوردهای ظریف در طول سال‌های ۹۲ تا ۹۷ که مسئولیت وزارت امور خارجه را بر عهده داشته حصول توافق هسته‌ای (برجام) و تلاش برای گسترش تعاملات خارجی ایران با کشورهای مختلف از جمله کشورهای همسایه و اروپا بوده است.

پس از اعلام استعفای وزیر خارجه، خبرنگار «انتخاب» بصورت پیامکی صحت و سقم این خبر را از او جویا شد که ظریف در پاسخ این پیامک را ارسال کرد: «بعد از عکس‌های ملاقات‌های امروز، دیگر جواد ظریف به عنوان وزیر خارجه در جهان اعتباری ندارد.»

به نظر می‌رسد مقصود او از «ملاقات‌های امروز»، دیدار دوشنبه بشار اسد با رهبر انقلاب و رئیس‌جمهوری باشد؛ دیدارهایی که در تصاویر منتشرشده از آنها ظریف به چشم نمی‌خورد.

 

 

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید