امروز : دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۲۶

واکنش سلطانی‌فر به انتخاب جانشین کی‌روش و حذف حدادی از تیم ملی بسکتبال

وزیر ورزش از اردوی تیم ملی بسکتبال بازدید کرد و گفت: بسکتبال ایران پتانسیل اینکه در جمع ۱۵ تیم برتر دنیا باشد را دارد.
واکنش سلطانی‌فر به انتخاب جانشین کی‌روش و حذف حدادی از تیم ملی بسکتبال
چهارشنبه | ۱۳۹۷/۱۲/۰۱ - ۱۸:۴۲ |
کد خبر : ۶۹۹۸ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان امروز یکم اسفند ماه در آخرین تمرین تیم ملی بسکتبال پیش از دیدار فردا مقابل ژاپن حاضر شد. سلطانی‌فر ابتدا با ملی‌پوشان و کادر فنی خوش و بش کرد و نظاره‌گر بازی درون اردویی ملی‌پوشان شد. ایران فردا در پنجره ششم انتخابی جام جهانی ساعت ۱۸ میزبان تیم ژاپن خواهد بود.

وزیر ورزش در خصوص تیم ملی بسکتبال گفت: رشته بسکتبال از چند جهت برای ما بسیار مهم است. رویدادهای بین‌المللی که بتوانند ما را به مسابقات جهانی برسانند اهمیت بالایی دارند. الان نیز در بسکتبال آخرین پنجره انتخابی‌ها برای جام‌جهانی را پیش رو داریم که تیم ملی ایران باید با تیم‌های ژاپن و استرالیا دو تیم پر قدرت آسیا دیدار کند.

او ادامه داد: در حال حاضر صعود ما قطعی شده است اما در صورتی که بتوانیم در یکی از این بازی‌ها، خصوصاً مقابل ژاپن نتیجه بگیریم، به عنوان تیم دوم بالا می‌رویم. البته به نظر می‌رسد که بازی مقابل ژاپن راحت‌تر از بازی برابر استرالیا است.

سلطانی‌فر افزود: باید تمرکز خود را روی این دو بازی بگذاریم تا نتیجه‌ای آبرومندانه کسب کنیم. بسکتبال مانند هندبال استعدادهای زیادی دارد و از نظر ما رشته‌ای است که می‌تواند در عرصه‌های بین‌المللی مانند والیبال بیش از این‌ها بدرخشد. از نظر ما بسکتبال ایران پتانسیل اینکه در جمع ۱۵ تیم برتر دنیا باشد را دارد.

سلطانی‌فر ادامه داد: ما در هندبال ۱۲ لژیونر داریم که نشان از پتانسیل بالای آن در ایران است. این تیم بسکتبال هم در حال پوست اندازی است و به لحاظ فیزیکی و تکنیکی بازیکن‌های سرحالی به تیم اضافه شده‌اند و ما امیدواریم با همت تیمی که صورت می‌گیرد، به نتایج خوبی دست پیدا کنند.

او در پاسخ به این سوال که آیا پرداخت پاداش به بازیکنان بسکتبال بر اساس آئین‌نامه خواهد بود؟ اظهار کرد: به هیچ عنوان در آئین نامه بحثی در خصوص پاداش برای صعود به جام‌جهانی نداریم اما بسکتبالی‌ها در مرحله حساسی هستند تا با گام‌های محکم خود شرایط خوبی را برای بسکتبال ایران رقم بزنند. ما هم سعی می‌کنیم حمایت لازم را انجام دهیم.

سلطانی‌فر درباره نفرات اعلام شده برای هیأت مدیره سرخ و آبی‌های پایتخت نیز توضیح داد: برای هیأت مدیره پرسپولیس نفراتی را پیشنهاد داده‌ایم و بر اساس قانون مجمع باید آن‌ها را تصویب کند.

او در پاسخ به این سوال که آیا وزارت برای انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال شخص خاصی را به فدراسیون فوتبال معرفی کرده است؟ اظهار کرد: به هر حال همه این موارد در فدراسیون فوتبال باید تصمیم‌گیری شود چون از وظایف اصلی فدراسیون است.

 

وزیر ورزش در مورد حذف برخی ملی‌پوشان مانند حامد حدادی و ارسلان کاظمی نیز گفت: همه این موارد در اختیار فدراسیون و کادر فنی تیم ملی بسکتبال است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید