امروز : جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۴

نماینده مردم سبزوار: به برکت انقلاب اسلامی انتخاب مدیران بر مبنای شایسته‌سالاری است

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح استانی شدن انتخابات مجلس ابهام و ایراد دارد و به زیان کشور است چون مشارکت مردم را کاهش می‌دهد.
نماینده مردم سبزوار: به برکت انقلاب اسلامی انتخاب مدیران بر مبنای شایسته‌سالاری است
پنج شنبه | ۱۳۹۷/۱۱/۲۵ - ۱۹:۰۶ |
کد خبر : ۶۹۶۱ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، حسین مقصودی در نشست خبری درباره بحث استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: بنده از مخالفان این طرح هستم و این موضوع هنوز قطعی نیست و ایرادات شورای نگهبان زیاد است.

وی ادامه داد: استانی شدن انتخابات مجلس ابهام و ایراد دارد و به زیان کشور است چون مشارکت مردم را کاهش می‌دهد و قدرت احزاب بیشتر می‌شود و زمینه برای راه‌یابی صاحبان زر و تزویر به مجلس فراهم می‌گردد و مناطق کم برخوردار دیده نمی‌شوند.

این نماینده مجلس افزود: این طرح به سبب منافع شخصی از سوی برخی نمایندگانی مطرح شده نمایندگانی که برای حوزه انتخابیه، مردم و کشور اثرگذار نبودند، می‌خواهند با این روش رقبای خود را حذف کنند.

مقصودی با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی افزود: برقراری امنیت در سطح کشور، حضور فعالانه ایران در عرصه بین‌المللی و چرخش نخبگان از این موارد است چنان که قبل انقلاب پست‌های مدیریتی در اختیار درباریان بود و به برکت انقلاب اسلامی انتخاب مدیران بر مبنای شایسته‌سالاری است.

وی با اشاره به این که نمایندگان مجلس در کنار دولت هستند، تصریح کرد: استیضاح وزیران از وظایف نمایندگان مجلس است و استیضاح یا طرح سوال در روند کمک به دولت و پیروزی بر جنگ اقتصادی صورت می‌گیرد.

نماینده مردم سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در مجلس شورای اسلامی درباره اهدای شاخه‌های گل به وزرا در صحن مجلس نیز گفت: با آن اقدام پیام اعتراض مردم را به دولت رساندم و نتایج خوبی به دست آمد.

مقصودی با اشاره به دستاوردهای دولت در شهرستان سبزوار نیز گفت: حوزه سلامت از دستاوردهای مثبت دولت تدبیر و امید بوده و در سه سال گذشته با نگاه خوب دولت و با همکاری بنیادهای برکت و علوی، ۵۹ مرکز درمان بستر، درمانگاه و مرکز بهداشت در منطقه غرب خراسان رضوی به بهره‌برداری رسیده است.

وی اظهار کرد: در دو سال گذشته ۷۰ میلیارد ریال برای مرمت قنوات منطقه جذب شد و در حوزه آبخیزداری ۱۰ بند خاکی احداث شده و هشت بند خاکی دیگر در دست اجراست.

مقصودی ادامه داد: تکمیل طرح راه‌آهن سبزوار به عنوان یک محور توسعه خواسته دیرینه مردم شهرستان است که سال گذشته ۹۰ میلیارد ریال برای آن هزینه شد و در سفر رئیس جمهوری هزار میلیارد ریال برای آن اختصاص یافت.

وی گفت: تاکنون نیمی از بهای اراضی مسیر راه‌آهن که در اختیار خرده مالکان بوده پرداخت شده و مراحل مناقصه عملیات احداث ایستگاه‌های آن برگزار شده است.

مقصودی با اشاره به مشکلات توسعه‌ای فرودگاه سبزوار نیز گفت: با وجود بازدید معاون عملیات شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران از این فرودگاه موضوع توسعه باند، ترمینال و پارکینگ جدید آن معطل مانده است.

وی با اشاره به این‌که فرودگاه سبزوار باید مستقل شود، بیان کرد: در تخصیص اعتبارات استانی به فرودگاه سبزوار توجه نشده است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید