امروز : سه شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۱۷
مدیر روابط عمومی هلال احمر در واکنش به خبر یکی از سایت‌ها:

شایعه‌سازی علیه هلال احمر، خیانت به مردم است

در پی انتشار خبری مبنی بر احتمال برکناری رئیس جمعیت هلال احمر، مدیرکل روابط عمومی جمعیت هلال احمر این خبر را جعلی و ساخته ذهن افرادی با مقاصد سیاسی دانست.
شایعه‌سازی علیه هلال احمر، خیانت به مردم است
یکشنبه | ۱۳۹۷/۱۱/۱۴ - ۲۲:۴۳ |
کد خبر : ۶۸۹۸ |
سیاسی
 

در پی انتشار خبری مبنی بر احتمال برکناری رئیس جمعیت هلال احمر، مدیرکل روابط عمومی جمعیت هلال احمر این خبر را جعلی و ساخته ذهن افرادی با مقاصد سیاسی دانست.

اسماعیل رمضانی در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به پرسشی درباره صحت این خبر گفت: چنین خبری در فضای رسانه‌ای وجود ندارد. تنها یک سایت خبری که از مدتی قبل و با اهداف سیاسی اخبار کذب و مغرضانه علیه جمعیت هلال احمر منتشر می‌کند، این خبر را درج کرده که کذب محض است و البته ما هم در این زمینه اقدام قانونی خواهیم کرد.

رمضانی با تاکید بر وجهه و اعتبار مردمی جمعیت هلال احمر در میان مردم، توضیح داد: از حدود دو ماه قبل و زمانی که جابجایی برخی مدیران در هلال احمر اتفاق افتاد، یک جریان رسانه‌ای سعی کرد با یارگیری علیه جمعیت هلال احمر جوسازی کند که البته انتشار محدود اخبار آنها و عدم همراهی رسانه‌های دیگر نشان از عدم استقبال افکار عمومی از این بازی رسانه‌ای داشت. با این حال به کسانی که قصد انتقام‌جویی شخصی از طرف خود یا دیگران دارند یا می‌خواهند از زاویه و خواستگاه سیاسی شأن علیه دولت اقدامی بکنند یادآوری می‌کنم، هلال احمر عرصه مناسبی برای این اقدامات نیست. مخدوش کردن چهره و اعتبار نهادی که بی هیچ مرزی به همه مردم این سرزمین و در سخت‌ترین شرایط بحرانی خدمت‌رسانی می‌کند، خیانت به مردم است و به سود هیچ کسی حتی همین افراد هم نیست.

وی در پاسخ به پرسشی درباره پیگیری حقوقی این موضوع گفت: اصولاً جمعیت هلال احمر در دوره جدید قصد شکایت از رسانه و افتادن در دام پاسخگویی به شایعات بی‌اساس را ندارد. مشخصاً در مورد حواشی اخیر با قصد حفظ آرامش و پرهیز از تنش‌آفرینی، برخی اطلاعات و مستندات در مورد جریان‌های مشخصی را که به دنبال جنجال‌آفرینی سیاسی هستند نیز منتشر نکرده و نمی‌کند، اما در مواردی خاص چاره‌ای جز پیگیری حقوقی و قضائی موضوع باقی نمی‌ماند. پاسخ نشر اکاذیب همیشه سکوت نیست و گاهی باید در این زمینه اقدام جدی‌تری انجام داد. البته تشخیص کذب بودن خبری که در یک سایت خبری منتشر شده کار دشواری نیست، چه اینکه خبرساز این خبر حتی نمی‌داند هلال احمر یک «جمعیت» است و نه «سازمان».

مدیرکل روابط عمومی جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: هلال احمر یک نهاد مردمی و مبتنی بر خدمات داوطلبانه است و قطعاً مثل هر نهاد و سازمان دیگری بدون عیب و نقص هم نیست. از انتقادات سازنده و پیشنهادات رسانه‌ها استقبال می‌کنیم اما ضرر شایعه‌سازی درباره فعالیت‌های این نهاد در نهایت به آحاد جامعه خواهد رسید.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید