امروز : چهارشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۱
علوی:

با استانی‌شدن انتخابات، نمایندگان شاخص‌تری به مجلس راه می‌یابند

نماینده مردم سنندج در مجلس گفت: با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی وسعت نظر نمایندگان بیشتر خواهد شد و به جای بخشی‌نگری نگاه وسیع‌تری در سطح استانی و ملی پیدا خواهند کرد.
 با استانی‌شدن انتخابات، نمایندگان شاخص‌تری به مجلس راه می‌یابند
پنج شنبه | ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۲۳:۴۱ |
کد خبر : ۶۷۸۳ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، سید احسن علوی با اشاره به معایب و محاسن استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: محاسن استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی بسیار بیشتر از معایب آن است. با اجرایی شدن این طرح نمایندگان وسعت نظر پیدا خواهند کرد و از بخشی نگری و توجه به حوزه انتخابیه، نگاه وسیع‌تری نسبت به کل استان خواهند داشت.

وی اظهار کرد: نمایندگان بر اساس این طرح در تمام اموری که در چارچوب وظایف نمایندگی است نقش ایفا می‌کنند و کم کم به سمت تفکر ملی می‌روند. از سوی دیگر بحث فعالیت و نقش احزاب با این طرح در کشور پررنگ‌تر می‌شود.

نماینده مردم سنندج در مجلس تصریح کرد: از سوی دیگر مشارکت مردمی بیشتر خواهد شد چراکه نمایندگان برای رقابت در عرصه نمایندگی شفاف‌تر خود را معرفی خواهند کرد و به طور کلی نگاه مردم فراقومی و قبیله‌ای خواهد شد.

این عضو فراکسیون مستقلین مجلس افزود: با این طرح نمایندگان شاخص‌تری به مجلس راه می‌یابند و کاندیداهایی که تجارب و سابقه کاری بهتری دارند از سوی مردم در سطح استان انتخاب خواهند شد.

علوی در پایان گفت: عده‌ای نگران هستند که مسائل قومی و مذهبی با این طرح در انتخاب نمایندگان تاثیر بگذارد ولی مردم ما بسیار آگاه‌تر از این هستند که بخواهند مسائل مذهبی یا قومی را در انتخابات مداخله دهند و قطعا توانایی و شایستگی کاندیداها برای مردم از هر چیزی مهم‌تر است.

 

خبرنگار: علی قورچیان، ایسنا

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید