امروز : دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۴
محمودی شاه نشین خبرداد:

درخواست نمایندگان برای بررسی خارج از نوبت طرح افزایش تعداد نمایندگان مجلس در صحن

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: در هفته گذشته ۵۴ نفر از نمایندگان مجلس درخواست کردند تا طرح افزایش ۴۰ نماینده به تعداد نمایندگان فعلی مجلس، خارج از نوبت در دستور کار مجلس قرار گیرد.
درخواست نمایندگان برای بررسی خارج از نوبت طرح افزایش تعداد نمایندگان مجلس در صحن
یکشنبه | ۱۳۹۷/۰۹/۱۱ - ۱۰:۱۴ |
کد خبر : ۶۴۸۲ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، محمد محمودی شاه‌نشین ، در خصوص طرح افزایش تعداد نمایندگان مجلس، اظهار داشت: در هفته گذشته 54 نفر از نمایندگان مجلس درخواست کردند تا طرح افزایش 40 نماینده به تعداد نمایندگان فعلی مجلس، خارج از نوبت در دستور کار مجلس قرار گیرد.

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: درخواست نمایندگان برای بررسی خارج از نوبت طرح افزایش تعداد نمایندگان مجلس، به هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ارائه شده ولی گفته می‌شود که چندین طرح دیگر با درخواست نمایندگان قرار است که خارج از نوبت در دستور کار مجلس قرار گیرد.

وی افزود: با توجه به اینکه به فصل بودجه نزدیک می‌شویم، بعید به نظر می‌رسد که این طرح قبل از بررسی بودجه در صحن مورد بررسی قرار گیرد و حدودا 2 ماه دیگر به صحن می‌آید.

محمودی شاه‌نشین ادامه داد: طرح افزایش تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی چاپ شده و نمایندگان نیز پیشنهادات خود را ارائه کرده‌اند، به همین دلیل در خواست بررسی خارج از نوبت ارائه شده است.

لازم به ذکر است، موضوع افزایش تعداد نمایندگان مجلس از تعداد ۲۹۰ نماینده فعلی به ۳۳۰ نماینده، در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده و به هیات رئیسه مجلس نیز ارائه شده، در قانون اساسی نیز پیش‌بینی شده تا بتوان به ازای هر 10 سال، 20 نماینده به تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی اضافه کرد./

 

 

 

منبع: خبرگزاری خانه‌ملت

 

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید