امروز : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۲۵

کمیسیون شوراها به ماندن شهردار تهران رای نداد

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: در جلسه امروز طرح استفساریه تبصره یک اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان مصوب ۹۷.۶.۶ در دستور کار بود که رای نیاورد و شهردار تهران باید تا ۲۶ آبان برود.
کمیسیون شوراها به ماندن شهردار تهران رای نداد
دوشنبه | ۱۳۹۷/۰۸/۱۴ - ۱۵:۱۶ |
کد خبر : ۶۳۵۲ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، اصغر سلیمی ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: در جلسه امروز طرح استفساریه تبصره یک اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان مصوب ۹۷.۶.۶ در دستور کار بود که کمیسیون شوراها این استفساریه را که موضوع آن این بود که آیا همچنان که وزرا و معاونین رئیس جمهور در قانون منع به کارگیری بازنشستگان مستثنی هستند، شهردار تهران نیز مستثنی می‌شود؟ بررسی کرد.

وی در ادامه بیان کرد: در جلسه آقای الویری از شورای عالی استان‌ها حضور داشتند و پس از بحث و بررسی این استفساریه در کمیسیون رای نیاورد؛ لذا مطابق نظر کمیسیون شوراها شهردار تهران باید تا تاریخ ۲۶ آبان استعفا کند، اما به طور قطعی کمیسیون اجتماعی است که باید در این زمینه نظر دهد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس تصریح کرد: بحث بعدی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس بود که در آن بحث استانی شدن انتخابات، تبلیغات، حد نصاب برای یک یا چند کرسی‌ بحث سابقه سکونت مطرح بود مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در این طرح استانی - شهرستانی بودن انتخابات نیز مطرح است که کلیات آن در کمیسیون رای آورد و قرار شد در خصوص جزئیات آن در جلسات آتی بحث شود.

سلیمی در پایان گفت: استیضاح وزیر کشور با پس گرفتن آرای چند نماینده از حد نصاب افتاد و دیگر در کمیسیون بررسی نمی‌شود.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید