امروز : جمعه ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۸

کمیسیون شوراها طرح جامع انتخابات مجلس را بررسی می‌کند

ادامه بررسی پیش‌نویس اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور نمایندگان شورای نگهبان وزارت کشور وزارت اطلاعات معاونت قوانین و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در هفته سوم مهرماه در کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی بررسی می‌شود.
کمیسیون شوراها طرح جامع انتخابات مجلس را بررسی می‌کند
دوشنبه | ۱۳۹۷/۰۷/۱۶ - ۱۲:۴۸ |
کد خبر : ۶۲۱۸ |
سیاسی

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، بررسی طرح الحاق یک تبصره به ماده ۲ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، بررسی کلیات طرح اصلاح موادی از قوانین مربوط به انتخابات مجلس شورای اسلامی و ادامه بررسی پیش‌نویس اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور نمایندگان شورای نگهبان وزارت کشور وزارت اطلاعات معاونت قوانین مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی این هفته در کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی بررسی می‌شود.

یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور از ادامه بررسی طرح جامع قانون انتخابات و حدف برخی از مواد آن در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

اصغر سلیمی با تشریح جلسه امروز کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گفت: در جلسه امروز مواد ۷ و ۸ و ۹ و ۱۰ و ۱۱ و ۱۲ و ۱۳ طرح جامع قانون انتخابات در کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت که تبصره ۱ ماده ۷ حذف شد. مواد ۹ و ۱۱ و ۱۲ و ۱۳ نیز حدف شدند.

سلیمی افزود: در ادامه جلسه نیز یک طرح که توسط خانم حسینی و تعدادی از نمایندگان آماده شده بود مورد بررسی قرار گرفت. این طرح الحاق یک تبصره به ماده ۲ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی بود که بر اساس آن از حوزه های انتخابیه که بیش از دو نماینده دارند حداقل یک خانم انتخاب شود. حوزه‌هایی که بیش از پنج نماینده دارند حداقل دو نماینده خانم انتخاب شود و از تهران نیز ۱۰ نماینده خانم انتخاب شود. اما بر اساس اخطار قانون اساسی که در کمیسیون داده شد رای گیری انجام شد و با حداکثر آرا این طرح حذف شد.

خبرنگار: مجید قاضی پور

 

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید