امروز : سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۷
دبیرکل جمعیت پیشرفت و عدالت:

فعلاً برنامه‌ای برای انتخابات نداریم

دبیرکل جمعیت پیشرفت و عدالت ایران اسلامی گفت: از نقش و رهنمودهای جامعه روحانیت استفاده می‌کنیم، ولی در حوزه فعالیت‌های سیاسی حرکت‌های خود را داریم.
فعلاً برنامه‌ای برای انتخابات نداریم
دوشنبه | ۱۳۹۷/۰۷/۰۹ - ۱۳:۴۸ |
کد خبر : ۶۱۶۷ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، محسن پیرهادی صبح امروز در آیین رونمایی از «مانیفست نواصولگرایی» که در محل یادمان شهدای هفتم تیر (سرچشمه) برگزار شد با بیان اینکه استراتژی ما اگر برای هر حوزه‌ای پاسخگو نباشد، باید آن را تغییر دهیم، گفت: تاکتیک جریان اصولگرا در دهه گذشته پاسخگو نبوده و باعث شده تا در انتخابات، اقبال لازم برای پیروزی وجود نداشته نباشد.

دبیرکل جمعیت پیشرفت و عدالت با تاکید بر اینکه اصولگراها باید با شجاعت بایستند و خانه‌تکانی جدیدی برای ادامه مسیرشان انجام دهند، اظهار کرد:اصولگرایان شجاعانه بگویند در جاهایی اشتباه کردیم. البته این تصمیم را باید جریانات مختلف اصولگرایی بگیرند و متکی به فرد و جریان هم نیست.

پیرهادی در توضیح مفهوم نواصولگرایی گفت: نواصولگرایی به دنبال این است که در رویکردها، راهبردها، ساختار و عملکرد تغییراتی ایجاد کند چرا که می‌خواهیم بنای جدیدی را بر مبنای گذشته گفتمان اصولگرایی بنا کنیم و شاخص مردم‌باوری را به‌عنوان تاکتیک در نظر گرفته‌ایم. همچنین بازگشت به اسلام ناب محمدی و نوگرایی از شاخص‌های نواصولگرایی است.

وی با بیان اینکه نمی‌خواهیم جریان سوم راه بیاندازیم چون نه ضرورت و نه امکان آن وجود دارد، ادامه داد: اقتضائات زمانی متفاوت است و باید تغییراتی در رویکردها انجام دهیم. حتی جریان اصلاح‌طلب هم توصیه به جریان سوم نمی‌کنند و دنبال اصلاح‌طلبی هستند، البته اصولگرایی و اصلاح‌طلبی تمام نشده است اما برخی در ایستگاه اول گیر کرده‌اند و دنبال تغییر نیستند. همگرایی در جریان نیروهای انقلابی ضرورت است و خود مسئله وحدت موضوعیت دارد و نباید تبدیل به ابزار بلکه باید به باور طیف‌های اصولگرایان بدل شود.

این فعال سیاسی اصولگرا درباره همکاری با جامعتین نیز اظهار کرد: از نقش و رهنمودهای جامعه روحانیت استفاده می‌کنیم ولی در حوزه فعالیت‌های سیاسی حرکت‌های خود را داریم. ما پذیرفته‌ایم که یک مجموعه سیاسی هستیم.

دبیرکل جمعیت پیشرفت عدالت در پایان تاکید کرد: ما فعلاً برنامه خاصی برای انتخابات نداریم و من تاکنون به آن فکر نکردم. باید به این مسئله توجه داشت که برای حضور پویا و فعال‌تر در عرصه انتخابات باید برنامه و تدارک ویژه‌ای داشت.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید