امروز : دوشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۱۶
معاون وزیر راه و شهرسازی:

تایید یا رد صلاحیت افراد در انتخابات نظام مهندسی طبق قانون خواهد بود

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که آیا قرار است در انتخابات هشتمین دوره هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان که مهرماه سال جاری برگزار می شود ردصلاحیت‌های گسترده صورت گیرد تاکید کرد: صلاحیت‌ها طبق مقررات و بر مبنای استعلام و بررسی هیات‌های اجرایی خواهد بود و فرآیند روشنی دارد. نظام‌نامه انتخابات هم به صورت روشن در ۶۰ صفحه ارایه شده تا سیاست و استاندارد یکسانی برقرار باشد. بنابراین می‌توان اطمینان داد که فرآیندها بسیار شفاف خواهد بود.
تایید یا رد صلاحیت افراد در انتخابات نظام مهندسی طبق قانون خواهد بود
یکشنبه | ۱۳۹۷/۰۴/۲۴ - ۱۰:۴۲ |
کد خبر : ۵۸۴۶ |
سیاسی
 

 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، مظاهرایان در پاسخ به این سوال که برداشت از صحبت‌های لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در موضوع پیشنهادی تفکیک بازرس و ناظر در فرآیند ساخت و ساز چیست، اظهار  کرد: انتظار دکتر لاریجانی از نظام مهندسی و وزارت راه و شهرسازی این است که فرایندهایی را بازنگری کنند تا به تسهیل امور منجر شود و از بروکراسی بکاهد. از سوی دیگر به کیفیت ساختمان‌ها تاکید داشتند و گفتند در این خصوص وضعیت نامناسبی داریم. معتقدم آقای لاریجانی همان‌طور که همیشه نظرات کارشناسی را می‌پذیرد از ارایه همفکری انجام شده در این اجلاس هم استفاده می‌کند. باید به این جوهره پایبند بود که فرآیندها به افزایش بروکراسی منجر نشود ولی از سوی دیگر نباید کیفیت ساختمان، قربانی شود.

مظاهریان ادامه داد: بیشتر از همه دکتر آخوندی وزیر راه و شهرسازی از نظریه استقلال سازمان نظام مهندسی ساختمان حمایت می‌کنند و برای این که سازمان درگیر مسائل مالی نشود و بتواند استقلال یک نهاد حرفه‌ای را داشته باشند ابلاغیه‌های اخیر را صادر کرده است.

وی درباره صحبت علی لاریجانی رییس مجلس مبنی بر این‌که ممکن است اگر بازرس و ناظر در امر ساختمان‌سازی از هم جدا باشند مجددا دچار مشکلاتی شویم گفت: دکتر لاریجانی این صحبت را به عنوان احتمال بیان کرد و همیشه از نظرات کارشناسی استفاده می‌کند. اعضای سازمان نظام مهندسی هم که در بیست و یکمین اجلاس هیات عمومی سازمان نظام مهندسی حضور داشتند با موضوع دوصلاحیتی شدن موافقتند. صحبت دکتر لاریجانی هم این بود که ما بروکراسی را کاهش دهیم تا رضایت بیشتری در مردم حاصل شود. تمام مجموعه وزارتخانه هم در این جهت حرکت می‌کند.

 بیست و یکمین اجلاس سازمان نظام مهندسی ساختمان، چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، با حضور علی لاریجانی(رییس مجلس شورای اسلامی)،عباس آخوندی (وزیر راه و شهرسازی)، فرج‌الله رجبی (رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان)، اکبر ترکان (مشاور رییس جمهور)، احمد خرم  (رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران)، اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی در استان‌ها و برخی دیگر از مقامات در سالن همایش های هتل اسپیناس پالاس برگزار شد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند