امروز : دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۳

دولت یونان از رای عدم اعتماد جان سالم به در برد

قانونگذاران یونانی با لایحه رای عدم اعتماد اصلی‌ترین حزب اپوزیسیون علیه دولت مخالفت کردند. این لایحه از خشم اپوزیسیون بابت توافق آتن برای تغییر نام مقدونیه و پایان چندین دهه مناقشه با همسایه شمالی یونان ناشی می‌شود.
دولت یونان از رای عدم اعتماد جان سالم به در برد
یکشنبه | ۱۳۹۷/۰۳/۲۷ - ۰۹:۲۵ |
کد خبر : ۵۶۸۸ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبرگزاری پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، قانونگذاران پارلمان ۳۰۰ عضوی یونان شنبه ۱۵۳ رای مخالف و ۱۲۷ رای موافق به طرح برکناری دولت تحت رهبری چپ‌ها دادند. جرقه رای عدم اعتماد از توافق دولت الکسیس سیپراس، نخست‌وزیر یونان با همسایه شمالی‌ کشورش برای تغییر نام این جمهوری سابق یوگسلاوی به مقدونیه شمالی نشات گرفت.  

یک قانونگذار از حزب ائتلافی کوچک در دولت موسوم به ناسیونالیست‌های "سبزهای مستقل" در حمایت از رای عدم اعتماد قدم برداشت و رهبر این حزب که پانوس کامنوس، وزیر دفاع یونان است، آن قانونگذار را از حزب اخراج کرد.

هدف توافق مذکور پایان مناقشه اسمی است که موجب وخامت روابط دو کشور از زمان اعلام استقلال مقدونیه از یوگسلاوی در ۱۹۹۱ شده است. دولت سیپراس ۱۵۴ کرسی پارلمانی دارد و حزب ناسیونالیست‌ها به رغم‌ مخالفتشان با این توافق، علیه رای عدم اعتماد موضع‌گیری کردند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند