امروز : دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۰۸

مالکی: بسیاری از توطئه‌های تقسیم عراق از جمله بازی با انتخابات را خنثی کردیم

معاون رئیس جمهوری عراق از خنثی کردن بسیاری از توطئه‌های تقسیم عراق خبر داد که یکی از این توطئه‌ها بازیچه گرفتن انتخابات است.
مالکی: بسیاری از توطئه‌های تقسیم عراق از جمله بازی با انتخابات را خنثی کردیم
شنبه | ۱۳۹۷/۰۲/۰۸ - ۱۵:۰۷ |
کد خبر : ۵۳۹۹ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از سومریه نیوز، نوری مالکی، معاون رئیس جمهوری عراق و رئیس ائتلاف دولت قانون طی سخنرانی خود در یک همایش انتخاباتی در استان نجف اعلام کرد: ما به روز برگزاری انتخابات نزدیک شده‌ایم؛ انتخابات یک مساله مستحب نیست که از آن بی‌نیاز باشیم، بلکه یک وظیفه است.

وی در ادامه افزود: برخی افراد به دنبال گمراه کردن مردم هستند و به آن‌ها می‌گویند که پای صندوق‌های رای نروید و در انتخابات شرکت نکنید و این توطئه‌ای است که به مقابله با آن خواهیم پرداخت.

مالکی همچنین اظهار داشت: همچنان راه بسیاری در راستای مبارزه با فقر و تنگدستی، بیکاری، حمایت از صنعت، کشاورزی و خدمات پیش رو داریم؛ ما عراق را فروپاشیده و بدهکار تحویل گرفتیم و توانستیم در برابر کسانی که خواهان نابودی عراق و نفوذ به آن بودند، بایستیم.

رئیس دولت ائتلاف قانون همچنین خاطرنشان کرد: ما عراق را به محیط عربی‌اش بازگرداندیم و نشست سران عرب را در بغداد برگزار کردیم.

وی همچنین تصریح کر: اکثر توطئه‌ها برای تجزیه عراق را خنثی کردیم که یکی از آنها تلاش‌های گروه تروریستی داعش بود. اما خطرناک‌ترین آن  بازی گرفتن انتخابات است که ما نسبت به آن هشدار دادیم.

مالکی از شهروندان عراقی خواست پای صندوق‌های رای بروند و ما خواهان همکاری با تمامی لیست‌ها و گروه‌ها برای ایجاد دولتی قوی هستیم.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند