امروز : دوشنبه ۰۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۴۳

یک فعال استقلال‌طلب کاتالونیا مجددا به عنوان کاندیدای ریاست منطقه‌ای پیشنهاد شد

یک فعال استقلال طلب کاتالونیا که در ارتباط با همه‌پرسی استقلال سال گذشته میلادی در این منطقه به زندان افتاده با وجود آنکه چندی پیش کاندیداتوری شکست خورده‌ای برای ریاست این منطقه داشت، مجددا به عنوان کاندیدا برای رهبری جدید این منطقه پیشنهاد شد.
یک فعال استقلال‌طلب کاتالونیا مجددا به عنوان کاندیدای ریاست منطقه‌ای پیشنهاد شد
یکشنبه | ۱۳۹۷/۰۱/۱۹ - ۱۲:۱۳ |
کد خبر : ۵۳۰۰ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری فرانسه، جوردی سانچز، در ماه اکتبر حکم ادامه بازداشت خود را در انتظار محاکمه به اتهام فتنه‌گری در ارتباط با همه‌پرسی استقلال سال گذشته در کاتالونیا دریافت کرد.

راجر تورنت، رئیس پارلمان کاتالونیا در توئیتی گفت: من جوردی سانچز نماینده این پارلمان را به عنوان کاندیدای رهبری کاتالونیا پیشنهاد می‌کنم. او کسی است که حداکثر حمایت را به دست خواهد آورد.

ماه گذشته میلادی تلاش دیگری صورت گرفته بود تا سانچز به عنوان رئیس کاتالونیا منصوب شود اما این کاندیداتوری بعد از آنکه دادگاه عالی اسپانیا درخواست آزادی او از زندان برای به جا آوردن مراسم تحلیف را رد کرد، شکست خورد.

این چهارمین باری است که تورنت یک کاندیدا را برای این رهبری پیشنهاد داده است.

اسم سانچز به عنوان کاندیدای رهبری کاتالونیا ابتدا بعد از آن مطرح شد که کارلس پوجدمون، رئیس سابق این منطقه که در تبعید خودخواسته به سر می‌برد، کاندیداتوری‌اش برای این رهبری را کنار گذاشت.

پوجدمون در صورتی که به اسپانیا برگردد با بازداشت روبرو خواهد شد چراکه متهم به فتنه گری، شورش و سوءاستفاده از بودجه دولتی شده است.

پوجدمون روز شنبه در کنفرانسی خبری در شهر برلین گفت: امروز لازم است که از دولت اسپانیا بخواهیم رفتارش را تغییر دهد و حقوق سیاسی جوردی سانچز نماینده ما را تضمین کند تا به ریاست برسد. او حقوقش برای آنکه به عنوان یک نماینده فعالیت داشته و به ریاست منطقه برسد محفوظ است.

روز پنجشنبه یک دادگاه آلمانی درخواست اسپانیا برای استرداد پوجدمون را رد کرد و او در حال حاضر در آلمان به قید وثیقه آزاد است تا موعد محاکمه‌اش در ارتباط با یکی از اتهاماتش فرا برسد.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید