امروز : چهارشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۴

انفعال مرگبار در ساختمان شیشه‌ای نیایش

وزیر نیرو بهتر است هرچه سریعتر نسبت به تعیین تکلیف پست‌های مدیریتی و انتصاب‌های مدنظر خود تصمیم گیری کند و شخصاً مُهر پایانی بر انفعال چندماهه در این مجموعه بزند.
انفعال مرگبار در ساختمان شیشه‌ای نیایش
سه شنبه | ۱۳۹۶/۰۹/۲۱ - ۰۰:۵۲ |
کد خبر : ۴۳۹۰ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، حبیب‌الله بیطرف وزیر پیشنهادی نیرو برای دولت دوازدهم، یکشنبه ۲۹ مردادماه موفق نشد در صحن علنی مجلس شورای اسلامی حائز اکثریت آرای نمایندگان مجلس برای تصدی وزارت نیرو شود، از اینرو از ورود به کابینه دوازدهم جا ماند.

رأی نیاوردن بیطرف و ادامه فعالیت وزارت نیرو با سرپرست، حکایت از آغاز شرایطی برای وزارت نیرو داشت که همگان برای پایان یافتن انفعالی دامن گیر، چشم به انتظار معرفی وزیر جدید شوند تا اینکه رضا اردکانیان یکشنبه ۷ آبان موفق به کسب رأی اعتماد از مجلس شده و به عنوان وزیر نیروی دولت دوازدهم انتخاب شد.

با ورود اردکانیان به ساختمان شیشه ای نیایش، انتظار تغییرات اساسی در بین مدیران مجموعه وزارت نیرو بسیار زیاد بود و با توجه به اینکه برخی قوانین در راستای تغییرات ساختاری در این مجموعه از گذشته بدون اجرا باقی مانده بود، حتی انتظار تغییرات ساختاری وجود داشت.

با این حال اردکانیان تنها به صدور دو حکم قناعت کرد. وی با صدور حکمی یک مشاور از فعالان زیست محیطی و یک رئیس دفتر جدید از فعالان اجتماعی برگزید و رئیس دفتر جدید خود را به عنوان سرپرست روابط عمومی وزارت نیرو منصوب کرد.

اردکانیان همچنین در خصوص انتخاب مدیریت جدید روابط عمومی این وزارتخانه دست به ابتکاری تازه زد و دستور صدور فراخوان عمومی داد.

اما مجموعه وزارت نیرو از معاونت های این وزارتخانه، مدیران میانی ستادی، مدیران شرکت های مادرتخصصی و شرکت های زیرمجموعه در مجموع دچار انتظاری هستند تا هرچه زودتر با تغییرات جدید، جایگاه جدید خود را در ساختار وزارت نیرو بشناسند. این انتظار طولانی از پایان مرداد سال جاری تا امروز، به انفعالی مرگبار تبدیل شده که روح حیات و سرزندگی را از بدنه پویای وزارت نیرو ربوده است.

بررسی ها حاکی از این است که در ۴۴ روزی که از حضور اردکانیان در مجموعه وزارت نیرو می گذرد بیش از آنکه جلسات آب و برق با معاونت ها و شرکت های مادرتخصصی برگزار شود، وزیر نیرو با نمایندگان مجلس دیدار داشته و به نظر می رسد برگزاری جلسات متوالی با مدیران مجموعه آب و برق که روندی منظم داشت تا زمان صدور احکام جدید، دوباره روندی منظم نخواهد یافت.

برخی شنیده ها حاکی از رسیدن زمان انتصاب های جدید در وزارت نیرو حکایت دارد، با این حال آنچه مشخص است وزیر نیرو به منظور بازگرداندن پویایی به بدنه وزارت نیرو بهتر است هرچه سریعتر نسبت به تعیین تکلیف پست های مدیریتی و انتصاب های مدنظر خود تصمیم گیری کند و شخصاً مُهر پایانی بر انفعال چندماهه در این مجموعه بزند.

 


منبع : تسنیم

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند