امروز : شنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۴:۳۹

چمران برای تغییر زمان ثبت‌نام پنجمین انتخابات شورای شهر نامه نوشت

رییس شورای شهر تهران از مکاتبه با وزارت کشور برای تغییر زمان ثبت‌نام پنجمین دوره شورای شهر و روستا خبر داد.
چمران برای تغییر زمان ثبت‌نام پنجمین انتخابات شورای شهر نامه نوشت
یکشنبه | ۱۳۹۵/۱۰/۲۶ - ۱۴:۰۹ |
کد خبر : ۳۸۲ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات،  تنها چند ماه دیگر به زمان ثبت نام و برگزاری پنجمین انتخابات دوره شورای اسلامی شهر تهران باقی مانده و براساس زمانبندی اعلام شده، متقاضیان و کاندیدا می‌توانند از 30 اسفندماه تا 6 فروردین، با حضور در مبادی ذی‌ربط نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.

زمان ثبت‌نام این دوره انتخابات انتقاداتی را به همراه داشت چرا که دقیقا همزمان با تعطیلات رسمی سال جدید قرار دارد به گونه‌ای که احمد دنیامالی رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستوری در صحن علنی شورای شهر تهران، خواستار تغییر این زمان شد.

وی با بیان اینکه انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا در اواخر اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود و از 30 اسفند تا 6 فروردین باید نسبت به ثبت‌نام اقدام شود، گفت: نامزدها در این ایام که همراه با تعطیلی است، برای تطبیق اسناد خود قطعا به مشکل برمی‌خورند و لازم است که در این خصوص تغییراتی اعمال شود.

همچنین رضا تقی‌پور سخنگوی شورای شهر تهران نیز با اشاره به تعیین زمان نامناسب ثبت‌نام کاندیدا گفت: به دلیل تعطیلات نوروز که همه سازمان‌ها و دستگاه‌ها تعطیل هستند، کاندیدا برای تکمیل اسناد و مدارک خود و همچنین برخی کارهای اداری که ممکن است در حین نام‌نویسی لازم است، قطعا به مشکل برمی‌خورند و لازم است که مسوولان در این خصوص چاره‌ای بیندیشند.

وی با بیان اینکه تنها اعضای شورای شهر تهران نسبت به این موضوع انتقاد کرده‌اند، گفت: به نظر می‌رسد باید رییس شورا درخصوص پیشنهاد تغییر زمان ثبت‌نام با مسوولان مربوطه صحبت کند.

مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران نیز در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام خبر مکاتبه با مسوولان در این رابطه گفت: نامه‌ای از سوی شورای عالی استان‌ها برای وزیر کشور ارسال خواهیم کرد و در آن نامه ضمن بیان دغدغه‌های خود در مورد زمان نامناسب ثبت‌نام، از آنها خواهیم خواست زمان ثبت‌نام را اصلاح کنند.

وی افزود: البته مسوولان ذی‌ربط اعلام کردند که آنها براساس متن قانون زمان ثبت‌نام را تعیین کرده‌اند و جابه‌جایی آن بسیار سخت است، اما واقعیت این است که ثبت‌نام کاندیدا از 30 اسفند ماه تا 6 فروردین‌ماه که دقیقا منطبق با تعطیلات سال جدید است، ممکن است مشکلات را به وجود آورد.

به گزارش ایسنا، حال باید دید که زمان پرانتقاد ثبت‌نام کاندیدای پنجمین دوره شورای شهر و روستا تغییر خواهد کرد یا نه؟

                

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید