امروز : سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۳

رعایت مقررات ساختمان برای همه الزامی نیست

ما مطیع بار آمدیم! پدر و مادرمان هم مطیع بارآمده‌اند و این در خون ما رسوخ کرده از خانواده که خارج شویم هم باید مطیع باشیم، مطیع خیلی چیزها و خیلی آدم‌ها که یا معلم و یا مدیر اداره ما هستند و این سلسله مراتب ادامه دارد... اما خوب که نگاه می‌کنم یک جای قضیه لنگ می‌زند یعنی مطیع و تابع بودن را یک سیستم و یک نظام آموزشی به مردم آموخته و این خصلت با مردمان به نوعی آمیخته شده اما عصیان و سرکشی از کجا آمد؟ شاید از وقتی که فرزند یک خانواده دید که پدرش از پدرش تبعیت ندارد؟ اما چرا؟ شاید فرزندی نخواسته خارج از منطق و شعور خود عمل کند، بگذریم.
رعایت مقررات ساختمان برای همه الزامی نیست
سه شنبه | ۱۳۹۶/۰۸/۲۳ - ۲۱:۵۹ |
کد خبر : ۳۰۱۴ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باز انتخابات، زلزله اخیر در مناطق غربی ‌کشور که موجب کشته و زخمی شدن تعداد بیشماری از هموطنان ما شد موئد چند نکته تاریخی و اجتماعی است و با دیدن تصاویر مجتمع‌های مسکونی تخریب شده پروژه مسکن مهر و در مجاورت آنها خانه‌های شخصی ساز که سالم و بی‌عیب و نقص از مهلکه زلزله گذر کرده به ذهنم رسید که رعایت و مطیع بودن برای افراد کشورم جایز است آنجا که فرد شخص حقیقی باشد و به آن شخص قلمداد شود اما ظاهراً برای مجریان و دستندرکاران و پیمانکار وابسطه به حکومت مطیع بودن چندان لزومی ندارد و به نوعی مقررات ملی ساختمان برای افراد عادی الزامی است!

از طرف دیگر مواجهه با حادثه دیدگان مظلوم و ستم دیده مرا به یاد دوره ارباب و رعیتی انداخت آنچه در کتاب‌ها آمده و نمایش آن را در فیلم‌ها دیده‌ایم اما انگار که هنوز رگه‌هایی از رعیت بودن در افکار ما نهفته است و حکومتی را که خود بر سر کار آورده‌ایم تا امورات ما را در جامعه مدنی پیش ببرد با حکومت اربابی اجدادمان اشتباه گرفتیم و طلب انجام وظیفه و وظایف قانونی حکومت می‌شود پرو شدن زلزله زده‌های بیچاره! این را از زبان مخاطبان تلویزیون شنیدم که با پخش تصاویر گله و شکایت آوارگان و داغداران زلزله گفت چه پرو شدند و طلب کار هستن!

در حالیکه ۱۵ روز قبل رییس اورژانس کشور از اعزام ۸۰۰ آمبولانس برای مراسم پیاده روی اربعین حسینی خبر داد حالا سخن از کمبود تجهیزات و آمبولانس در کرمانشاه است!

اینها را هم که بگذریم آقای رییس جمهور محبوبم را چه کنم که صبح سه‌شنبه بعد از حدود ۶۰ ساعت به منطقه زلزله‌زده رفت و پیام همدلی ایران را در ارتباط زنده تلویزیونی اعلام و تشکر کرد و حرف‌های خوبی زد و گفت همیشه آرزوی دیدن مردم کرمانشاه را داشته و نه در مصیبت و ناراحتی آنها و امیدوار بود که مجدد برای افتتاح طرح‌ها و پروژه‌ها به کرمانشاه بیاید اما گفت که مردم باید خانه‌های خراب را خودشان بسازند و دولت به آنها وام می‌دهد اما هیچ سخنی درباره مسکن مهر که ۹۰ درصدش تخریب شده به زبان نراند انگار فراموش کرد و پروژه‌های دولت و افتتاح و ربان‌های رنگی را قیچی کردن را بیشتر به خاطر داشت!

اکرم سادات حسینی
خبرنگار باز انتخابات

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید