امروز : چهارشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۷

اسبقیان: انتخابات ۱۰ فدراسیون ورزشی را به سرعت برگزار کنیم

مدیر کل دفتر امور مشترک فدراسیون ها با اشاره به نزدیکی رویداد مهم بازی های آسیایی 2018 گفت: از تاکیدات مقام عالی وزارت است که هیچ فدراسیونی با سرپرست اداره نشود تا برنامه های بلند مدت آن رشته به مشکل نخورد.
اسبقیان: انتخابات 10 فدراسیون ورزشی را به سرعت برگزار کنیم
سه شنبه | ۱۳۹۶/۰۸/۱۶ - ۲۳:۴۵ |
کد خبر : ۲۷۱۱ |
سیاسی
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، شروین اسبقیان در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان با اشاره به  در پیش بودن انتخابات 10 فدراسیون ورزشی، اظهار کرد:  بر اساس توصیه ها و دستور دکتر سلطانی فر تمام تلاش و همت معاونت توسعه ورزش حرفه ای و قهرمانی این است که انتخابات مذکور هرچه سریعتر برگزار شود و فدراسیون های ورزشی در کمترین زمان ممکن با سرپرست اداره شوند.

مدیر کل دفتر امور مشترک فدراسیون ها ادامه داد: بازی های آسیایی 2018 جاکارتا به عنوان یک رویداد بسیار مهم در پیش است و به همین لحاظ جلسات ستاد عالی بازی های المپیک و آسیایی با تاکید مقام عالی وزارت و دکتر داورزنی به صورت هفتگی برگزار می شود. به همین جهت مصمم هستیم تکلیف فدراسیون هایی که با سرپرست اداره می‌شوند  هر چه‌ سریع‌تر  مشخص گردد. اصلی ترین هدف وزارت ورزش و جوانان برگزاری انتخابات در نهایت صحت و سلامت و بر اساس موازین قانونی و آیین نامه های مصوب است. از هیچ کاندیدای خاصی در هیچ انتخاباتی حمایت نمی کنیم و نتیجه را مثل همیشه به مجمع سپردیم.

وی افزود: ثبت نام از کاندیداهای 10 فدراسیون ورزشی به اتمام رسیده و در حال تطبیق مدارک ثبت نام کنندگان هستیم. تعدادی از ثبت نام کنندگان دارای نقص مدرک بودند که بر اساس دستور دکتر داورزنی معاونت توسعه ورزش حرفه‌ای  و قهرمانی برای اینکه حقی از کسی ضایع نشود مقرر شد مکاتباتی با دبیران مجامع این فدراسیون ها داشته باشیم تا هرچه سریعتر نسبت به رفع نواقص مدارکشان اقدام کنند و سپس تا هفته آتی کمیسیون شرایط احراز تصمیم نهایی را گرفنه و اسامی نهایی کاندیداها را اعلام کند. تمام تلاش ما این است که با همکاری عزیزان در کمیسیون این فرایند در کمترین زمان ممکن صورت پذیرد و بدیهی است کسانی که شرایط احراز را نداشته باشند نمی‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

اسبقیان ادامه‌ داد: بعد از تایید نهایی اسامی کاندیداها در کمترین زمان ممکن تاریخ انتخابات ده فدراسیون تکواندو، کشتی، بوکس، والیبال، شنا شیرجه واترپلو، هاکی، سه گانه، کبدی، کوهنوردی و نابینایان از سوی معاونت توسعه ورزش قهرمانی اعلام می گردد و تمام تلاشمان بر این است تمام انتخابات ها قبل از پایان سال جای برگزار شود.

مدیر کل دفتر امور مشترک فدراسیون ها با تاکید مجدد بر دستور وزیر ورزش و جوانان، بیان‌ کرد: تعیین سرپرست و عدم برگزاری به موقع انتخابات هر فدراسیونی باعث نوعی بلاتکایفی در آن رشته می شود و سرپرستان نمی توانند برنامه‌ریزی  بلندمدت داشته باشند. به همین دلیل بر اساس دستور جدید وزیر ورزش ثبت نام از کاندیداهای جدید هر فدراسیون قبل از پایان دوره ریاست چهار ساله انجام می‌شود  تا نیاز به تعیین سرپرست نباشد و وقفه ای در این روند ایجاد نشود.

اسبقیان در پایان با اشاره به  آیین نامه جدید فدراسیون ها ، خاطر نشان کرد: برخی از ثبت‌نام کنندگان بر اساس شرایط سنی، مدارک تحصیلی و سوابق مدیریتی شرایط ثبت نام را نداشته اند که قانون را برای همه یکسان اجرا کردیم و از آنان ثبت نام به عمل نیامد. در آیین نامه جدید همه چیز شفاف است و وزارت ورزش و جوانان تاکید به اجرای قانون دارد.

              

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید