امروز : چهارشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۶

طباطبایی نژاد: شروط استعفای بارزانی برای حفظ قدرت است/ کردها هم‌مسیر بارزانی نیستند

نماینده مردم لارستان در مجلس معتقد است تعلیق همه پرسی برای دولت مرکزی عراق معنایی ندارد و بارزانی باید نتیجه لغو کند.
طباطبایی نژاد: شروط استعفای بارزانی برای حفظ قدرت است/ کردها هم‌مسیر بارزانی نیستند
یکشنبه | ۱۳۹۶/۰۸/۰۷ - ۰۹:۱۸ |
کد خبر : ۲۶۶۳ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، سیدصادق طباطبایی نژاد ، با اشاره به تصمیم بارزانی در به تعلیق درآوردن نتیجه همه پرسی استقلال اقلیم کردستان، گفت: جدیت جبهه‌ای که در مقابل بارزانی قرار گرفت او را وادارا به پذیرش عقب نشینی از نتیجه همه پرسی جدایی طلبی کرد.

نماینده مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: دلیل دیگر اعلام عدم پذیرش استقلال اقلیم کردستان ازسوی کشورهای همسایه همچون جمهوری اسلامی، ترکیه و سوریه بود که قطعا در آینده تبعات نامطلوبی برای این اقلیم خواهد داشت.

وی افزود: عملکرد صحیح حشدالشعبی و دولت مرکزی عراق در خصوص کرکوک نیز این باور را بر بارزانی ایجاد کرد که این موضوع از مواردی نیست که اطرافیان به راحتی از آن بگذرند لذا به تعلیق آن تن داد که البته در حال حاضر تعلیق برای دولت مرکزی عراق معنا نداشته و باید نتیجه همه پرسی لغو شود.

طباطبایی نژاد با اشاره به ورشکستگی سیاسی بارزانی عنوان کرد: افول سیاسی وی باعث شد بارزانی سعی کند تا نمادی از قدرت از خود بسازد اما در این مسیر به شکست خورد و امروز ناچار است به مذاکره تن دهد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به شروطی که بارزانی برای استعفای خود گذاشته، خاطرنشان کرد: امروز بارزانی برای ورود به مذاکره با دولت مرکزی عراق، شرط تعیین کرده تا به نوعی در قدرت باقی بماند اما این اقدام در حالی صورت گرفته که سایر احزاب کرد به شدت با بارزانی مخالف بوده و به دنبال تشکیل دولت نجات ملی هستند.

 

 

منبع: خبرگزاری خانه ملت

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید