امروز : یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۸

رحیمی: موضع فراکسیون امید درباره وزرای پیشنهادی نیرو و علوم فردا اعلام می‌شود

یک عضو هیأت رییسه فراکسیون امید با این پیش‌بینی که وزیر پیشنهادی نیرو می‌تواند از مجلس رأی اعتماد بگیرد، درباره وزیر پیشنهادی علوم گفت: وضعیت آقای غلامی را نمی‌توان پیش‌بینی کرد چون تقریبا میزان موافقان و مخالفان ایشان به یک نسبت است.
رحیمی: موضع فراکسیون امید درباره وزرای پیشنهادی نیرو و علوم فردا اعلام می‌شود
یکشنبه | ۱۳۹۶/۰۸/۰۷ - ۰۰:۲۶ |
کد خبر : ۲۶۵۶ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، علیرضا رحیمی با حضور در بیست‌وسومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها اظهار کرد: آقای غلامی سوپرمن وزارت علوم نخواهد بود. ایشان موافقان و مخالفانی با استدلال‌های خاص خود دارند که با توجه به این شرایط پیش‌بینی درباره اعتماد مجلس به این وزیر پیشنهادی سخت است.

وی با اشاره به سوابق علمی و مدیریتی وزیر پیشنهادی علوم، گفت: آقای غلامی چهره دانشگاهی است که سیستم‌های آموزش عالی بین‌المللی را تجربه کرده و در مجموعه خانواده اصلاحات تعریف می‌شود. دو دوره مدیریت در اصلاحات را تجربه نموده و کارنامه‌ای از خود به جا گذاشته و در پاسخگویی به نمایندگان نیز صداقت داشته است که این موضوع کار را برای نمایندگان آسان‌تر می‌کند.

این عضو هیأت رییسه فراکسیون امید در عین حال گفت: از طرف دیگر مطالبات و فضای دانشجویی نسبت به عملکرد دو دوره آقای غلامی وجود دارد. آنها تلاش کردند با دلسوزی مطالبشان را به مجلس منعکس کنند که نمایندگان نیز آن را بررسی کردند. فراکسیون امید هفته گذشته به بررسی این موارد پرداخت. آقای غلامی نیز تلاش کرد به این شائبه‌ها پاسخ دهد.

به گفته رحیمی، عده‌ای از پاسخ‌های غلامی قانع نشدند و مخالفت‌هایی وجود دارد. در عین حال فردا فراکسیون‌ها از جمله فراکسیون امید در جلسه‌ای به جمع‌بندی نهایی می‌رسد و آن را اعلام می‌کند.

وی با اشاره به رأی نمایندگان به کابینه دوازدهم، گفت: تجربه رأی به کابینه آقای روحانی پیش روی فراکسیون امید است ولی به هر حال فردا فراکسیون امید نتیجه جمع‌بندی خود را اعلام می‌کند.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس در مورد طرح شائبه‌هایی در خصوص چرایی حمایت منتقدان دولت از غلامی، گفت: به نظرم حمایت مخالفان آقای روحانی از غلامی یک تاکتیک است که انگیزه آن تقویت دولت نیست.

 

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید