امروز : دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۶

الشرق الاوسط مدعی شد: سیاستمداران عراق خواهان تعویق برگزاری انتخابات سراسری هستند

روزنامه الشرق الاوسط امروز (چهارشنبه) نوشت، گروه‌ها و رهبران سیاسی عراق تمایلی به برگزاری انتخابات در موعد مشخص شده ندارند و به دنبال چتری براساس قانون اساسی برای این مساله هستند.
الشرق الاوسط مدعی شد: سیاستمداران عراق خواهان تعویق برگزاری انتخابات سراسری هستند
جمعه | ۱۳۹۶/۰۸/۰۵ - ۱۶:۱۶ |
کد خبر : ۲۶۴۶ |
سیاسی
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، این روزنامه عربستانی به نقل از منبعی که نامش را فاش نکرد، نوشت، اکثر رهبران سیاسی عراق تمایلی به برگزاری انتخابات در موعد مشخص شده، ندارند، این در حالی است که مردم این کشور دوست دارند انتخابات برگزار شود تا از شرایط کنونی رهایی یابند.

این منبع اشاره کرد، باید این گروه‌های سیاسی برای حل خلأ ناشی از عدم برگزاری انتخابات در زمان مشخص شده به فکر "انطباق قانونی" از طریق برگزاری انتخاباتی باشند که ممکن است سازمان ملل یا شورای امنیت با این اعتبار که عراق تاکنون زیر چتر بند هفتم قرار دارد، زمان مشخص شده آن را به تاخیر اندازند.

این منبع اظهار داشت، تاخیر در برگزاری انتخابات ممکن است اما نیازمند چتری بر اساس قانون اساسی است که ممکن است در صورت توافق بین گروه‌های سیاسی دادگاه فدرال زمینه آن را فراهم کند.

کمیسیون عالی مستقل انتخابات عراق به حیدر العبادی پیشنهاد داد روز شنبه ۱۲ ماه مه ۲۰۱۸ موعد برگزاری انتخابات پارلمانی در دوره چهارمش باشد.

              

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید