امروز : شنبه ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۲

احتمال نامزدی جو بایدن در انتخابات آمریکا قوت گرفت

یک قانونگذار ارشد دموکرات گفت، جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ نامزد خواهد شد. حضور او میدان رقابت پر تعداد دموکرات‌ها را دچار تحول می‌کند و او نامزد پیشتاز حزبش مقابل دونالد ترامپ خواهد شد.
احتمال نامزدی جو بایدن در انتخابات آمریکا قوت گرفت
چهارشنبه | ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۱۲:۵۴ |
کد خبر : ۷۱۵۷ |
انتخابات در دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از پایگاه خبری هیل، جو بایدن، معاون رئیس‌جمهوری سابق آمریکا اخیراً در تماسی تلفنی با یکی از دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا درباره شرکت در انتخابات گفته است: آن را امتحان می‌کنم.

این نماینده کنگره آمریکا سه‌شنبه گفت سخنان جو بایدن از تمایل او برای شرکت در انتخابات آتی و رقابت با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا حکایت داشت. بایدن حین گفت‌وگو با این قانونگذار یک سری ایده انتخاباتی گرفته بود و از او خواسته بود تا در آینده نزدیک دیدار رو در رو داشته باشند. بایدن همچنین خواستار حمایت این عضو کنگره شده بود اما این قانونگذار چنین تعهدی نداد.

معاون سابق باراک اوباما جزئیاتی از اینکه کجا و چه زمانی قصد دارد تا رسماً نامزدی در انتخابات ۲۰۲۰ را اعلام کند، ارائه نکرده است. خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد، بایدن و همسرش به تازگی از سفر به کارائیب بازگشتند و انتظار می‌رود برنامه‌هایشان را نهایی کرده باشند.

با این حال سخنگوی بایدن گفت: او هنوز تصمیم نهایی را نگرفته است. تغییری رخ نداده است.

بایدن سه‌شنبه در کنفرانس "انجمن بین‌المللی آتش نشان‌ها" در واشنگتن در مقابل حامیانش که فریاد "شرکت کن" سر می‌دادند گفت: من از همگی شما متشکرم. این انرژی را کمی بیشتر نگه دارید، شاید در هفته‌های آتی به آن نیاز داشته باشم.

حضور بایدن در رقابت درون حزبی دموکرات‌ها کار را برای هم حزبی‌های مشتاق او برای ورود به کاخ سفید سخت می‌کند. بایدن از حمایت قابل توجهی برخوردار است و اشاره او برای شرکت در انتخابات آتی کافیست تا موجی از سیاستمداران و فعالان نقش حمایتی در کمپین او ایفا کنند. نتایج نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد، باید در مقابل برنی سندرز و کامالا هریس، برنده از پیش‌ تعیین‌شده دموکرات‌هاست.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید