امروز : شنبه ۰۳ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۶

بزرگترین حزب اپوزیسیون بلغارستان پارلمان را ترک می‌کند

قانونگذاران بزرگترین حزب اپوزیسیون بلغارستان به نشانه اعتراض و برای یک بازه نامشخص پارلمان این کشور را ترک می‌کنند.
بزرگترین حزب اپوزیسیون بلغارستان پارلمان را ترک می‌کند
دوشنبه | ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۱۲:۲۱ |
کد خبر : ۶۹۸۳ |
انتخابات در دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری رویترز، این اقدام از سوی حزب اپوزیسیون "سوسیالیست بلغارستان" در حالی صورت گرفته که آنها می‌گویند انتخابات عادلانه به دلیل متمم‌های اخیر قانون انتخابات تضمین شده نیست.

با توجه به اینکه حزب اپوزیسیون بلغارستان ۷۹ کرسی از ۲۴۰ کرسی پارلمان بلغارستان را در اختیار دارد، خروج اعضای این حزب از پارلمان تأیید شده و در پی آن، تعداد افرادی که در پارلمان می‌مانند، بسیار کمتر از آنهایی هستند که بتوانند این متمم را تصویب کنند.

حزب سوسیالیست بلغارستان که وارث حزب سابق کمونیست این کشور است، گفته که این متمم‌ها به دلخواه کمپانی‌ها و اولیگارشی هاست و مدیریت‌های پشت پرده حزبی تنها به نفع احزاب معین است.

این حزب به رهبری کورنلیا نینوواست، ائتلاف راست میانه را به خاطر ناکامی در اجرای قوانین برای بهبود زندگی مردم بلغارستان در زمانی مورد انتقاد قرار می‌دهد که میزان رضایت از پارلمان بار دیگر پایین آمده است.

میزان رضایت از مجمع ملی بلغارستان در دسامبر هشت درصد بود.

این حزب شرایط مختلفی را برای ماندن در پارلمان مطرح کرده که شامل انتخاب یک کمیسیون جدید مرکزی انتخابات، بازگشت به شرایط و اولویت‌های قبلی برای رأی گیری بهتر و یک گفتگوی جدید درباره ماشین رأی گیری است.

رأی گیری پارلمان اروپایی بلغارستان مه سال جاری میلادی برگزار می‌شود و انتخابات محلی نیز در اکتبر ۲۰۱۹ خواهد بود.

 

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید