امروز : چهارشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۱
راه تغییر نام مقدونیه هموار شد

رای اعتماد پارلمان یونان به سیپراس

الکسیس سیپراس توانست بعد از مناقشه‌ها با کسب ۱۵۱ رای موافق از پارلمان ۳۰۰ عضوی یونان رای اعتماد بگیرد.
رای اعتماد پارلمان یونان به سیپراس
پنج شنبه | ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۲۱:۴۱ |
کد خبر : ۶۷۸۲ |
انتخابات در دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از شبکه خبری ای بی اس، الکسیس سیپراس نخست وزیر یونان با کسب رای اعتماد از پارلمان، از وقوع انتخابات زودهنگام در این کشور جلوگیری کرد.

الکسیس سیپراس توانست از پارلمان این کشور رای اعتماد بگیرد تا راه برای تغییر نام کشور «مقدونیه» به «جمهوری مقدونیه شمالی» هموار شود. عدم توافق بر سر این تغییر نام تاکنون استعفای وزیر دفاع این کشور و تهدید به استعفای شش وزیر دیگر را به دنبال داشته است.

پارلمان مقدونیه به تازگی به تغییر نام کشور «مقدونیه» به «جمهوری مقدونیه شمالی» رای مثبت داد و به دنبال آن پانوس کامنوس وزیر دفاع یونان از جناح راست از مقام خود استعفا کرد. او در همین حال اعلام کرد که شش وزیر دیگر عضو حزبش را از دولت خارج خواهد کرد، رویدادی که دولت الکسیس سیپراس نخست وزیر یونان را نیازمند رای اعتماد پارلمان کرد.

سیپراس با این رای اعتماد هم توانست قائله به وجود آمده بر سر بحران تغییر نام مقدونیه را پایان دهد و هم جلوی برگزاری یک انتخابات زودهنگام را بگیرد. در صورت شکست دولت ائتلافی یونان، دولت حمایت اکثریت پارلمان را از دست می‌داد و احتمالا انتخابات زودهنگام را در پی می‌داشت.

 

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید