امروز : دوشنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۴

برهم صالح از تابعیت انگلیسی خود انصراف داد

رئیس جمهوری عراق در راستای عمل به قانون اساسی این کشور امروز (یکشنبه) از تابعیت دوم خود انصراف داد.
برهم صالح از تابعیت انگلیسی خود انصراف داد
یکشنبه | ۱۳۹۷/۰۹/۲۵ - ۱۶:۵۹ |
کد خبر : ۶۵۴۹ |
انتخابات در دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، روز یکشنبه هفته گذشته انتخابات پارلمانی زودهنگام در ارمنستان برگزار شد و در این انتخابات دو ائتلاف و ۹ حزب با یکدیگر به رقابت پرداختند.

بر اساس اعلام تیگران موکوچیان، رئیس کمیسیون مرکزی انتخابات ارمنستان، نتایج انتخابات نشان می دهند که ائتلاف "گام من" متعلق به پاشینیان توانسته بالغ بر ۷۰ درصد آرا را کسب کند در حالی که حزب حاکم سابق یعنی حزب جمهوری خواه نتوانسته حد نصاب پنج درصدی لازم را برای ورود به پارلمان از آرا کسب کند.

موکوچیان در یک نشست در محل کمیسیون مرکزی انتخابات گفت: پارلمان هفتم ارمنستان با ۱۳۲ قانونگذار تشکیل می‌شود. ائتلاف گام من ۸۸ کرسی را کسب کرده و به دنبالش ائتلافهای ارمنستان موفق و ارمنستان درخشان هر یک به ترتیب ۲۶ و ۱۸ کرسی به دست آورده‌اند.

بر اساس قانون اساسی ارمنستان رئیس جمهور این کشور اقدام به انتصاب کاندیدای پیشنهادی از سوی اکثریت پارلمانی به عنوان نخست وزیر می کند و این کار را بعد از آغاز دوره جدید پارلمان انجام می‌دهد.

در مقابل بعد از این اتفاق و انتصاب نخست وزیر طی مدت ۱۵ روز مهلت هست که دولت تشکیل شود و بعد از تشکیل دولت نیز نخست وزیر باید در عرض ۲۰ روز برنامه سیاسی کابینه را تحویل پارلمان بدهد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند