امروز : جمعه ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۰
بر اساس نتایج یک نظرسنجی

بولسونارو همچنان پیشتاز رقابت‌های انتخاباتی برزیل است

بر اساس نظرسنجی صورت گرفته، حمایت از کاندیدای راست افراطی برزیل در انتخابات ریاست‌جمهوری ماه آتی میلادی افزایش یافته و کاندیدای حزب کارگر نیز در مقام دوم ایستاده و با این شرایط پیش‌بینی می‌شود این دو احتمالا در دور دوم انتخابات به رقابت با هم بپردازند.
بولسونارو همچنان پیشتاز رقابت‌های انتخاباتی برزیل است
پنج شنبه | ۱۳۹۷/۰۶/۲۹ - ۱۱:۰۹ |
کد خبر : ۶۱۰۱ |
انتخابات در دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری رویترز، نتایج این نظرسنجی که توسط موسسه Ibope انجام شده، نشان می‌دهد که میزان حمایت‌ها از خائر بولسونارو، کاندیدای راست افراطی نسبت به ماه گذشته میلادی با دو درصد افزایش به ۲۸ درصد رسیده است.

وی ششم سپتامبر ۲۰۱۸ هدف ترور قرار گرفت و احتمال می‌رفت که کشته شود و نتواند در کمپین انتخاباتی خود پیش از دور نخست انتخابات در هفتم اکتبر شرکت کند.

فرناندو حداد، از حزب کارگر موفق شده با جهش ۱۱ درصدی حمایت‌ها را برای خود به ۱۹ درصد برساند و به مقام دوم برسد. وی جایگزین لوئیس ایناسیو لولا داسیلوا، رئیس‌جمهوری پیشین و محبوس برزیل شده است که قرار بود کاندیدای این حزب در انتخابات باشد.

بر اساس این نظرسنجی همچنین مشخص شد که در صورت برگزاری دور دوم انتخابات، بولسونارو و حداد شانه‌به‌شانه رقابت می‌کنند و میزان حمایت‌ها از آنها در دور دوم ۴۰ درصد است.

مابقی کاندیدها در این نظرسنجی شامل کاندیدای چپ میانه "سیرو گومز"، ۱۱ درصد آرا، جرالدو آکمین، هفت درصد و مارینا سیلوا، حامی محیط زیست، شش درصد آرا را از آن خود کردند.

در صورتی که در دور نخست انتخابات هیچ یک از کاندیداها نتوانند اکثریت را به دست آورند، دور بعدی در ۲۸ اکتبر برگزار می‌شود.

این نظرسنجی با مشارکت ۲۵۰۶ تن در بازه زمانی یک‌شنبه تا سه‌شنبه انجام شده است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند