امروز : جمعه ۰۲ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۸
بر اساس نتایج نظرسنجی‌ها

رقبای رییس جمهور کنگو در صدر رقابت‌های انتخاباتی قرار دارند

بر اساس نتایج یک نظرسنجی که امروز (سه‌شنبه) منتشر شده است، دو تن از رقبای رییس جمهوری کنگو برای جایگزینی او در انتخابات ماه دسامبر از بیشترین محبوبیت در میان مردم این کشور برخوردارند.
رقبای رییس جمهور کنگو در صدر رقابت‌های انتخاباتی قرار دارند
سه شنبه | ۱۳۹۷/۰۵/۰۹ - ۱۹:۰۹ |
کد خبر : ۵۹۱۰ |
انتخابات در دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری رویترز، این نظرسنجی حاکی از آن است که مویس کاتومبی، فرماندار سابق استان کاتانگا و فلیکس تشیسکدی، رهبر بزرگ‌ترین حزب اپوزیسیون کنگو هر دو از حمایت 19 درصدی مردم این کشور برخوردارند.

این نظرسنجی که از سوی گروه تحقیقاتی کنگو در داشنگاه نیویورک صورت گرفته، نشان می‌دهد که 62 درصد از مردم کنگو به کمیسیون انتخاباتی کشور خود برای برگزاری این انتخابات به طور آزاد و عادلانه که قرار است در 23 دسامبر صورت گیرد، بی‌اعتمادند.

بر اساس این نظرسنجی، ژان پیر بمبا، معاون سابق رییس جمهور این کشور نیز 17 درصد از آرای شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی را کسب کرده است.

طبق نتایج حاصل از این نظرسنجی، ژوزف کابیلا، رییس جمهور این کشور تنها از حمایت 9 درصد مردم برخوردار است. مجموع آرایی که او و دیگر نامزدهای ائتلافش قادر به کسب آن خواهند بود حدودا 19 درصد است.

بیش از شش نفر از هر 10شرکت کننده در این نظرسنجی گفته‌اند که به کمیسیون انتخاباتی یا دادگاه‌هایی که بر روند انتخابات نظارت دارند، بی‌اعتمادند و 45 درصد از آنان اظهار کرده‌اند که در صورت پیروزی کابیلا در این انتخابات، نتایج را نخواهند پذیرفت.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند