امروز : یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۱۰

صلاحیت نخست وزیر پیشین پاکستان برای انتخابات آتی تائید شد

دادگاه عالی لاهور صلاحیت کاندیداتوری 'شاهد خاقان عباسی' نخست وزیر پیشین پاکستان در منطقه 'مری' از حوزه انتخاباتی 57 را برای انتخابات پیش روی این کشور تایید کرد.
صلاحیت نخست وزیر پیشین پاکستان برای انتخابات آتی تائید شد
شنبه | ۱۳۹۷/۰۴/۰۹ - ۱۶:۰۵ |
کد خبر : ۵۷۷۷ |
انتخابات در دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از رسانه های پاکستان، دادگاه لاهور به نخست وزیر پیشین پاکستان اجازه شرکت در انتخاباترا داد.
پیشتر کمیته بررسی صلاحیت نامزدهای انتخاباتی پاکستان با بررسی شکایت علیه خاقان عباسی نخست وزیر پیشین این کشور اعلام کرده بود که وی به صورت مادام العمر رد صلاحیت میشود و نمیتواند از منطقه 'مری' در انتخابات شرکت کند.
در متن شکایت که از سوی «مسعود احمد عباسی» عضو حزب تحریک انصاف آماده شده بود، آمده است :نخست وزیر پیشین پاکستان هنگام ثبت نام در انتخابات از بیان تمامی املاک و مستغلات خود خودداری کرده و به این صورت قصد فریب کمیته نظارت بر انتخابات را داشته است لذا باید رد صلاحیت شود.
علاوه بر این، عباسی به ضبط غیرقانونی املاکی وسیع در جنگل اطراف کالج لارنس در شهر مری متهم بود و دادگاه نیز این اتهام را وارد دانسته بود.
بر اساس این گزارش، نکته عجیب این بود که نخست وزیر پیشین پاکستان در چند منطقه دیگر تائید صلاحیت شده بود و می توانست در انتخابات شرکت کند.
انتخابات سراسری مجلس پاکستان قرار است سوم مردادماه امسال در این کشور برگزار شود و از اکنون احزاب مختلف سیاسی این کشور خود را آماده شرکت در این انتخابات می کنند.
انتخابات مجلس ملی در پاکستان به این دلیل اهمیت دارد که با رای نمایندگان منتخب، رئیس جمهوری و نخست وزیر برای مدت پنج سال برگزیده می شوند. 
برای انتخاب نخست وزیر که قدرت اصلی و اجرایی را در اختیار دارد، حزب حاکم و جناح مخالف در مجلس ملی پاکستان، هرکدام نامزدهای مورد نظر خود را معرفی می کنند و به طور طبیعی حزب یا گروهی که دارای اکثریت باشد، فرد مورد نظر خود را بر قدرت می نشاند. 
نمایندگان هر دو پارلمان ملی پاکستان یعنی مجلس ملی و سنا، به همراه چهار مجلس استانی یا مجالس ایالتی - شامل سند، پنجاب، خیبرپختونخواه و بلوچستان- رئیس جمهوری این کشور را با رای‌گیری انتخاب می‌کنند که تعداد این نمایندگان به حدود یکهزار و 100 نفر می‌رسد.
با نزدیک شدن به زمان برگزاری برگزاری انتخابات سراسری در پاکستان در سوم مردادماه سال جاری، کمپین ها و رقابت های انتخاباتی از سوی سران احزاب این کشور آغاز شده است و احزاب این کشور نیز در این خصوص نهایت تلاش خود را انجام می دهند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید