امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۳

در لحظه

آخرین اخبار

سرویس خبری سیاسی

انتقاد عمار حکیم از پارلمان و درخواست برای رسیدگی فوری به شکایات انتخاباتی

رهبر جریان "الحکمة" عراق به شدت از عملکرد پارلمان عراق در زمینه اجرای اصلاحیه سوم قانون انتخابات انتقاد کرده و از دادگاه فدرال این کشور خواست فورا به شکایات مطرح شده درباره این اصلاحات رسیدگی کند.
1100 نفر در ایران حائز شرایط شرکت در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس این کشور هستند
سفیر ترکیه در تهران اعلام کرد

صبح امروز یک شنبه 27 خرداد انتخابات ریاست جمهوری ترکیه و مجلس این کشور برای ترک تبار های حاضر در ایران همزمان با دیگر کشورهای جهان آغاز شد.
کلمبیایی‌ها امروز رئیس جمهورشان را انتخاب می‌کنند/ایوان دوکو همچنان پیشتاز نظرسنجی‌ها

کلمبیایی‌ها امروز یکشنبه برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری به پای صندوق‌های رای می‌روند تا میان یک چریک چپگرای سابق و یک قانونگذار جوان محافظه‌کار یکی را برای هدایت این کشور که در تلاطم اجرای توافق صلح شکننده با فارک به سر ‌می‌برد، انتخاب کنند.
ترک‌های ساکن انگلستان، ایرلند شمالی و اسکاتلند پای صندوق رای رفتند
ترک های ترکیه در ایران نیز به پای صندوق های رای می روند

ترک های ساکن ایران برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در سه شهر تهران، تبریز و ارومیه در سفارت ترکیه در تهران و کنسولگری ها ترک‌های ساکن کشورهای انگلستان، ایرلند شمالی، ولز و اسکاتلند برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری و سراسری ترکیه به پای صندوق‌های رای رفتند. چنار ارگین، سرکنسول ترکیه در لندن نیز در این زمینه به خبرنگار آناتولی گفت: در بریتانیا 30 صندوق رای گیری برپا شده است. حدود 100 هزار شهروند ترک واجد شرایط در کشورهای پادشاهی بریتانیا زندگی می کنند. گفتنی است روند رای‌گیری در این کشورها تا 19 ژوئن ادامه خواهد داشت.به پای صندوق های رای رفتند.
نقش تعیین کننده کردها در انتخابات 24 ژوئن ترکیه

کردهای ترکیه قرار است نقش مهم و تعیین کننده‌ای در انتخابات این ماه داشته باشند. آرای آنها نه تنها می‌تواند برای حزب طرفدار کردها باشد بلکه رجب طیب اردوغان و رقیب اصلی او نیز خواهان آرای آنها هستند.
اعلام ائتلاف بین صدر و العامری؛ تشکیل هسته اولیه فراکسیون اکثریت در پارلمان عراق

رهبر جریان صدر از تشکیل ائتلافی بین سائرون و الفتح به عنوان هسته‌ اولیه تشکیل فراکسیون اکثریت در پارلمان عراق خبر داد در حالیکه آتش سوزی در محل نگهداری صندوق‌های رای در بغداد را "جنایتی انزجارآمیز" توصیف کرد.