امروز : شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۵

در لحظه

آخرین اخبار

سرویس خبری سیاسی

عمران خان رسما نخست وزیر پاکستان شد

عمران خان امروز (شنبه) به عنوان بیست و دومین نخست وزیر پاکستان دربرابر ممنون حسین، رئیس‌جمهور به عنوان بیست و دومین نخست‌وزیر پاکستان مراسم تحلیف را به جا آورد.
لولا داسیلوا رسما نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری برزیل شد

حزب کارگر برزیل لوئیس ایناسیو لولا داسیلوا رئیس جمهوری پیشین این کشور را به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد. این در حالی است که لولا داسیلوا برای ۱۲ سال به اتهام فساد در زندان به سر می‌برد.
ترودو برگزاری انتخابات زودهنگام را منتفی دانست

نخست وزیر کانادا برگزاری انتخابات زودهنگام در پاییز را رد کرد و گفت که دولت لیبرال این کشور همچنان بر قابل مذاکره بودن معاهده "نفتا" و تقویت اقتصادی متمرکز می‌ماند.
احتمال به تعویق افتادن انتخابات محلی عراق

در حالی که چهره‌های سیاسی عراق احتمال تاخیر در برگزاری انتخابات اواخر سال جاری میلادی شورای استان‌های این کشور را می‌دهند، برخی طرف‌ها با تاکید بر مناسب بودن شرایط برای انتخابات، برگزاری آن در تاریخ مقررش را ضروری می‌دانند.
حزب حاکم کامبوج همه کرسی‌های پارلمانی را برد

کمیته ملی انتخابات کامبوج امروز (چهارشنبه) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، حزب حاکم این کشور در انتخابات ۲۹ ژوئیه تمامی ۱۲۵ کرسی پارلمانی را به دست آورده است.
"ابراهیم بوباکار کیتا" مجددا رئیس جمهوری مالی شد

وزارت امور سرزمینی مالی امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد: ابراهیم بوباکار کیتا، رئیس جمهوری مالی در دور دوم انتخابات توانست با کسب ۶۷ درصد آرا سومایلا سیسه نامزد اپوزیسیون را شکست دهد و مجددا به عنوان رئیس جمهوری این کشور انتخاب شود.