امروز : یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۱

رهامی: برای موضع گیری نسبت به آرایش سیاسی در انتخابات ۹۸ خیلی زود است

یک عضو انجمن اسلامی مدرسین دانشگاهها با اشاره به این که برای موضع گیری نسبت به چگونگی آرایش سیاسی در انتخابات 98 خیلی زود است گفت: فکر می‌کنم نظر عارف در مورد چگونگی حضور درانتخابات مجلس یازدهم نظر شخصی او باشد نه نظر مجموعه اصلاحات .
رهامی: برای موضع گیری نسبت به آرایش سیاسی در انتخابات 98 خیلی زود است
دوشنبه | ۱۳۹۶/۰۶/۲۷ - ۲۱:۴۲ |
کد خبر : ۲۵۳۲ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، محسن رهامی، درباره اظهار نظر محمدرضا عارف مبنی بر عدم ائتلاف اصلاح طلبان با جریان‌های دیگر در انتخابات سال 98 اظهار کرد: هنوز تصمیم گیری منسجمی در جریان اصلاح طلب برای چگونگی ورود به انتخابات 98 انجام نشده است .

وی افزود: سیاست مثل مسائل شرعی نیست که بتوان از قبل احکام حلال و حرام صادر کرد. تصمیمات سیاسی بر واساس اقتضائات زمان و شرایط روز ومصالح  کل کشور اتخاذ می‌شود.چه بسا در انتخابات 98 به علت مصالح کشور لیستی ارائه نشود یا از فرد دیگری حمایت شود یا اصلاحات موضع دیگری بگیرد. این مسائل باید در زمان خود مطرح شود. موضع آقای عارف نه در شورای هماهنگی مطرح شده است نه تک تک احزاب اصلاح طلب چنین نظر و موضعی داشتند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: انتخابات سال 94 اقتضاء می‌کرد که لیست ائتلافی با اصولگرایان معتدل ارائه شود که این نظر کار اشتباهی هم نبود و اگر تصمیم دیگری گرفته می‌شد شاید موجب شکست اصلاحات می‌شد. در انتخابات اخیر شوراها نیز با توجه به این که برخی از جریان‌های اصلاح طلب از جمله خود ما نقدهایی به کیفیت لیست داشتیم اما در نهایت به خاطر مسائل اصلاحات ، از لیست واحد حمایت کردیم اما مساله‌ی ای که مطرح است این است افرادی که بر اساس لیست به مجلس یا شورای شهر وارد می‌شوند به مواضع ائتلاف پایبند نیستند. مواضع اخیر عارف هم مربوط به همین اعضای لیست امید است که وارد این لیست شده‌اند ولی به مواضع آن پایبند نبودند.برای حل این مشکل باید  راهکاری اندیشیده شود.

رهامی بااشاره به این که تا انتخابات مجلس زمان زیادی باقی است و باید کیفیت آرایش نیروهای سیاسی و موضع شورای نگهبان برای تایید صلاحیت‌ها را در نظر گرفت خاطر نشان کرد:‌از سویی باید عملکرد اعضای لیست امید نیز رصد و ارزیابی شود که این کار در حال انجام است. باید معدل عملکرد نمایندگان مورد بررسی قرار گیرد که الان برای تصمیم گیری نهایی در این زمینه خیلی زود است زیرا زمان زیادی از عمر مجلس دهم نمی‌گذرد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا موضع عارف به معنای جدایی  اصلاح طلبان از حامیان دولت تلقی می‌شود گفت: من چنین تلقی ندارم اصلاح طلبان در هر شرایطی از دولت حمایت کردند تا مشکلات کشور حل شود. اصلاح طلبان نقدهایی به دولت دارند اما به خاطر تحقق مطالبات مردم از برخی اشکالات گذر کردند زیرا قبل از آنکه اصلاحات به مسائل جناحی خود نگاه کند به مسائل کل کشور می‌نگرد و منافع اصلاح طلبان در قالب منافع کلی کشور تامین می‌شود. اصلاح طلبان همچنان بر ادامه حمایت از دولت تاکید دارند البته نقدهای خود را هم به دولت مطرح می‌کنند و انتظار دارند دولت نقدها را بشنود زیرا اگر دولت آسیب ببیند کشور آسیب می‌بیند. این نقدها به معنای جدا شدن اصلاحات از دولت نیست و بحث عبور از روحانی را  اصلا مطرح نمی‌کنیم.

              

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید