امروز : جمعه ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۱۱

توضیحاتی درباره حذف تبصره مربوط به شکایت داوطلبان بعد از تأیید صحت انتخابات

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، توضیحاتی را در خصوص حذف تبصره سه ماده ۶۱ قانون وظایف و انتخابات شوراها و انتخاب شهرداران مربوط به شکوائیه داوطلبان بعد از تأیید صحت انتخابات ارائه کرد.
توضیحاتی درباره حذف تبصره مربوط به شکایت داوطلبان بعد از تأیید صحت انتخابات
سه شنبه | ۱۳۹۶/۰۴/۲۰ - ۱۵:۲۱ |
کد خبر : ۲۲۲۶ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، اصغر سلیمی درباره این موضوع اظهار کرد: با توجه به اینکه تبصره مذکور دو بار مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته بود اگر می‌خواستیم در این مسأله پافشاری کنیم مجدداً‌ با اشکال مواجه شده و باید برای بررسی بیشتر به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع می‌شد، بر همین اساس این تبصره در این قانون حذف شد.

این عضو هیأت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی همچنین بیان کرد: با توجه به اینکه لایحه جامع قانون انتخابات در دستور کار دولت قرار دارد، این تبصره را از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران حذف کردیم تا در این لایحه این موضوع را حتماً لحاظ کنیم.

به گزارش ایسنا، بر اساس تبصره مذکور آرای صادره از مراجع صالح قضایی در اجرای اصل ۱۵۶ قانون اساسی در خصوص رسیدگی به شکوائیه داوطلبان بعد از تأیید صحت انتخابات و اعلام نتیجه منطبق بر مواد ۵۵ و ۵۶ این قانون، تأثیری در فرآیند و نتیجه انتخابات ندارد.

این تبصره در جلسه علنی امروز مجلس جهت تأمین نظر شورای نگهبان حذف شد و بنا به گفته سخنگوی کمیسیون شوراها این موضوع در لایحه جامع قانون انتخابات لحاظ خواهد شد.

              

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید