به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، از سحر ستاد حسن روحانی، حسین عسگری راد وکیل و حقوقدن  درگفت‌وگو با ستاد حقوقدانان و وکلای حامی دکتر حسن روحانی با تاکید برلزوم شرکت مردم در انتخابات پیش رو گفت: حضور مردم پای صندوق های رای برای آن است که انتخابات از پشتوانه مردمی قوی و بالا برخوردار باشد  تا میزان مشروعیت کشور درجهان افزایش یابد.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی دشمنان منطقه‌ای مانند اسرائیل و عربستان وبلندپروازی‌‌های اردوغان که مدعی صدارت منطقه ای هستند، می دانند که باید با احترام با مردم ایران صحبت کنند وحریم و حرمت مرزهای ایران را حفظ کنند. مردم جهان متوجه می شوند که مردم ایران بایکدیگر متحد هستند و نمی‌شود به آب و خاک و فرهنگ آنها تجاوز کرد .

عسگری راد درباره دلایل حمایت خود از روحانی عنوان کرد: وی طی 4 سال گذشته در عمل اثبات کرده است که رئیس‌جمهور همه مردم ایران است و قومیت گرا و نژاد پرست و رادیکالیست ایدئولوژیک نیست، بلکه  یک انسان متمدن و یک مدیر کامل است و در همه حوزه‌های زندگی اجتماعی بهترین حرکت را در حد مقدوراتش انجام می دهد .

این وکیل دادگستری با اشاره به موفقیت رئیس دولت یازدهم در سیاست خارجی، خاطرنشان کرد: برجام شاهکار دولت بوده است. مردم باید بدانند که وقتی با کشورهای غربی و امریکایی سروکار دارند آنها ابتدا با اعتماد صحبت می‌کنند اما اگر این اعتماد ازبین برود تشکیل و ترمیم دوباره آن کاری بسیار مشکل است که این کار مشکل را آقای روحانی با برجام انجام داد.

وی با بیان اینکه ما توانستیم دوبار اعتماد کشورهای تاثیر گذار بر سیاست‌های دنبا را جلب کنیم  که این کار بسیار سختی بود اما تبعات آن ارزشمند  است، اظهارکرد: این ارزش ها در زمینه اقتصادی، توریسم برداشتن تحریم ها، عدم افزایش نرح ارز  خود را نشان دادند.

این استاد دانشگاه بیان کرد: در زمینه فرهنگ داخلی روحانی توانست جلوی بسیاری از حرکات افراطی را با  عمل و رفتارش بگیرد. وی قوانینی همچون قانون امر به معروف را که در حریم خصوصی مردم مداخله کرده و بستر را برای مداخله افرادی غیر پاسخگو، در زندگی شخصی مردم فراهم  می‌کرد، امضا نکرد آن هم در شرایطی که خطر استیضاح وی وجود داشت، که این جز افتخارات رئیس جمهور است.

 وی با اشاره به اینکه روحانی  در مقابل قوانینی که فکر می‌کرد منافع  و مصالح اجتماعی را تامین نمی‌کند، مقاومت کرد، افزود:اگر چه این قوانین لازم‌الاجرا شدند اما رئیس‌جمهور در حدود اختیارات خود تلاش کرد.

عسگری با اشاره به کارنامه مثبت روحانی در زمینه اقتصادی به رکود بخش مسکن اشاره کردو گفت: این رکود امری عقلایی است زیرا اقتصاد مسکن بربنیان رانتهایی است که از طریق  فروش هوای شهرها شکل گرفته بود و به هیچ وجه ارزش اقتصادی نداشت. مسکن نباید  به هیچ‌عنوان به عنوان کالای سرمایه‌ای و خصوصی قرار گیرد و روحانی باعث شد که این کالا از بورس سرمایه‌گذاری خارجی شود.

این حقوقدان با تاکید بر درستی راهی که در زمینه مسکن انتخاب شده است، بیان کرد:در حال حاضر ارزش مسکن  واقعی شده و رکود مسکن به این دلیل است که این کالا بیش از اندازه نیاز تولید شده   است.

وی با بیان اینکه روحانی در زمینه سیاسی موفقیت های زیادی کسب کرده و در زمان ریاست جمهوری وئی سمن های بسیاری در وزارت کشور به ثبت رسیده است، خاطرنشان کرد: در زمان او فضای کشور باز و از حالت امنیتی خارج شد.

این استاد دانشگاه معتقد است که روحانی در نوبت دوم ریاست جمهوری خود می تواند برنامه هایی را که طی 4 سال گذشته طراحی کرده  است به نفع مردم توسعه دهد .