به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، از سحر - پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی - این همایش طبق اعلام خبرگزاری حامی رئیسی قرار بود ساعت ١٦:٣٠ آغاز شود، ولی تا ساعت ١٦ شبستان مصلا پر نشده بود؛ پس از ساعت ١٦ ناگهان جمعیت سرازیر شد. البته بیرون از مصلا جمعیت نسبتا زیادی از مترو وارد مصلا می‌شدند، اما اتوبوس‌ها هم هم‌زمان با اوج‌گیری ورود جمعیت به مصلا مشغول رفتن به سمت پارکینگ‌ها شدند.

برخی این اتوبوس‌ها که از شهرستان‌های اطراف تهران راهی تهران شده بودند، به خیابان مفتح می‌رفتند تا پارک کنند. روی برخی از آنها «رباط کریم»، «پردیس» و «اتوبوس شماره ٨ مسجد جامع ملارد» نوشته شده بود. اتوبوس‌های زیادی هم در ضلع شمالی مصلا، نزدیک متروی مصلا در اتوبان رسالت پارک کرده بودند.

آن‌طور که «ایلنا» هم نوشته «صدها اتوبوس از مناطق مختلف استان تهران و حاشیه جنوبی آن، هواداران حجت‌الاسلام رئیسی را برای شرکت در همایش به مصلای تهران آوردند. بنا بر اظهارات شرکت‌کنندگان در این مراسم شب گذشته در مساجد محلات اعلام شد که سه‌شنبه بعد از نماز ظهر و عصر اتوبوس‌ها به سمت مصلا حرکت خواهند کرد.

جمعیت حاضر نزدیک به ٢٠ تا ٣٠ هزار نفر بودند که بیشتر آنها به میمنت کناره‌گیری شهردار تهران از کاندیداتوری، به‌وسیله اتوبوس‌های شهری خطوط مختلف تهران به مصلا آورده شده بودند. با توجه به حجم بالای اتوبوس‌ها بخشی از آنها در پارکینگ جنوبی مستقر و بخش دیگر در ضلع شمالی اتوبان و خیابان خرمشهر پارک شده بودند. این درحالی است که از مساجد مرکزی شهر ون‌هایی برای انتقال هواداران رئیسی در نظر گرفته شده بود که آنها در ضلع شرقی مصلا استقرار پیدا کرده بودند

به گزارش «ایلنا» پایگاه خبری «عصر ایران» هم در این باره نوشت: «علاوه بر اتوبوس‌های متعدد که از شهرهای اطراف تهران هستند، ۱۰ قطار نیز از خطوط دیگر مترو به خط منتهی به مصلای تهران منتقل شده‌اند تا حامیان رئیسی را به میتینگ انتخاباتی او برسانند. به همین دلیل خطوط دیگر با تراکم مسافر مواجه شده‌اند». با وجود این خبرگزاری‌های حامی رئیسی جمعیت همایش دیروز را بیش از ٢٠٠ هزار نفر عنوان کردند!

 

 

 

 

 

منبع: شرق