امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۸

اجرای طرح «یه لقمه مهربونی» در شهر مهربانی

به همت سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران رستوران های پایتخت ،میزبانی همشهریان نیازمند را برعهده مي گيرند .
اجرای طرح «یه لقمه مهربونی» در  شهر مهربانی
چهارشنبه | ۱۳۹۶/۰۲/۲۷ - ۱۲:۰۵ |
کد خبر : ۱۷۷۲ |
سیاسی

به گزارش به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات از روابط عمومی سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران ، رضا قدیمی مدیر عامل این سازمان  با اشاره به آمارهای رسمی و غیر رسمی در خصوص میزان هدر رفت مواد غذایی در ایران ، گفت :  نقطه ی مشترک در تمامی این آمارها، اعداد و ارقام سرسام آور از میزان هدر رفت غذا است، به طور مثال ایران در فهرست سه کشور اول جهان در مواد دور ریز غذایی است که٣٠ درصد از مواد غذایی در ایران که ارزش آن بالغ بر 5 تا 8 میلیارد دلار در سال است هدر می رود در حالیکه می توان با حجم غذاهای دورریز ١٥ میلیون نفر را سیر کرد.
وی افزود : از سوی دیگر خانواده های نیازمند بسیاری در شرایط بحرانی به سر می برند و تمامی افراد این خانواده از حداقل امکانات در حوزه دریافت منابع غذایی محروم بوده و همین امر انواع مشکلات جسمی و روحی را در آنها تشدید می نماید.
رضا قديمي مديرعامل سازمان خدمات اجتماعي شهرداري در ادامه خاطر نشان کرد: بر همین اساس از سال 94 به منظور کاهش میزان هدر رفت مواد غذایی و همچنین حمایت از اقشار آسیب دیده و آسیب پذیر با تأکید بر جلب مشارکت اجتماعی طرح "یه لقمه مهربونی" در سطح شهر تهران درحال اجراست که این طرح در طول دوسال گذشته فرآیندها و مدل های متفاوتی را به منظور جلب حداکثری ظرفیت ها اجرا نموده است.
 قدیمی تصریح کرد : در مرحله جدید اجرای طرح " یه لقمه مهربونی" در نظر داریم تا از تمامی رستوران های سطح شهر تهران  که شامل تمامی مراکز تهیه ی غذا اعم از رستوران ها، فست فود، فودکورت، آشپزخانه، تهیه غذا و کترینگ، سلف سرویس و بوفه، آش و حلیم و ... دعوت نماییم تا با مشارکت در اجرای طرح گامی را در راستای اطعام نیازمندان و همچنین کاهش میزان هدر رفت مواد غذایی بردارند.
این مقام مسئول در سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اقدامات انجام شده در این حوزه ، بیان کرد : نمایندگان سازمان خدمات اجتماعی با مراجعه به رستوران ها ضمن تشریح طرح«یه لقمه مهربونی»  ، مدل های مختلفی را به منظور مشارکت پیشنهاد می دهند و صاحب رستوران در صورت تمایل می تواند با انتخاب یکی از مدل ها و یا پیشنهاد یک مدل مشارکت خود را در اجرای طرح اعلام می نمایند.
قديمي هدف از اجرای طرح «یه لقمه مهربونی»  را ایجاد زیر ساخت هایی به منظور کاهش هدر رفت غذا در رستوران ها و تأمین بخشی از نیاز های غذایی گروه های نیازمند، آسیب دیده و در معرض آسیب  دانست و خاطر نشان كرد : در طول روزهاي آينده، نمايندگان سازمان خدمات اجتماعی با مراجعه به رستوران هاي شهر تهران، اين جريان مهم و تاثير گذار شهري را پيگيري و اجرایی خواهند كرد.
لازم به ذكر است علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر مي توانند به سایت http://hami.tehran.ir/  و یا مراكز خدمات اجتماعی در سطح مناطق 22گانه مراجعه نمایند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند