وی با طرح سوالی افزود : واقعا چرا برای هر هدف و غرض سیاسی از اعتقادات مذهبی مردم سو استفاده می شود و من معتقدم که دست های ناصالحی پشت پرده هستند. با این همه مردم هر چقدر این تعابیر و این سواستفاده های سیاسی را از اعتقادات شان بشنوند، با دید تنفر به راوی آن نگاه خواهند کرد و قطعا متوجه این امیال و اغراض سیاسی می شوند .

این فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه یادآور شد : مثل انسانی که در حال غرق شدن است و برای نجات خود به هر چیز چنگ می زند، برخی برای نجات شان به اعتقادات مردم استمساک می کنند . چنین ادبیاتی نیز مصداق دستمایه قرار دادن اعتقادات و باورهای مذهبی جامعه است و مردم این بی اخلاقی را از سوی کسانی که درحال غرق شدن هستند، به خوبی درک می کنند.

اشرفی اصفهانی همچنین ضمن اشاره به لزوم پرداخت مالیات از سوی تمامی بنگاه های دارای فعالیت کلان اقتصادی تصریح کرد : طبق قانون تمامی مراکزی که فعالیت اقتصادی به شکل کلان دارند، موظف به پرداخت مالیات هستند و هیچ نهادی در این حوزه تافته جدابافته نیست. نهادهایی مانند آستان قدس که امروز عظیم ترین فعالیت های اقتصادی را دارند، بر مبنای برنامه ششم توسعه موظف به پرداخت مالیات هستند و کسانی که امروز با شور و هیجان در مقابل افکار عمومی دم از مالیات و ملزومات آن در اقتصاد کشور می زنند، باید به این مهم توجه جدی داشته باشند .

وی با تاکید بر لزوم حضور مردم در انتخابات عنوان کرد : امروز موج خوبی را از آگاهی مردم در جامعه شاهد هستیم و شخص حسن روحانی توانسته در دل مردم پایگاه خوبی را برای دولت تدبیر و امید ایجاد کند. امروز مردمی که هوادار امام، شهدا و شهدای محراب هستند، همه حامی روحانی بوده و امیدواریم که با تمدید روند توسعه کشور به دستان تدبیر و امید، شاهد رشد روزافزون ایران عزیز باشیم .