به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از سحر پایگاه اطلاع رسانی حسن روحانی، سخنگوی دولت اصلاحات  با تاکید بر اینکه واکنش روحانی و حتی جهانگیری در برابر این تخریب ها، کاملا طبیعی بوده است عنوان کرد: قالیباف طراحی کرده که روحانی را عصبانی کند و از او انتقام بگیرد. حال روحانی اگر در دام این مقابله نیفتد، به نظرم برنده این مناظرات خواهد بود.

رمضان زاده در ادامه در خصوص حضور جهانگیری به عنوان نماینده اصلاح طلبان در این انتخابات هم اظهار کرد: جهانگیری در چارچوب سیاست های روحانی کار می‌کند نه مستقل و ما اصلاح طلبان هم انتظاری از روحانی نداریم. انتظار ما فقط این است که برنامه هایی را که اعلام کرده، اجرایی کند.

مشروح گفت و گوی سحر -پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی- با رمضان زاده  به شرح زیر است:

*در مناظرات تلویزیونی انتخاباتی کاندیداهای ریاست جمهوری شاهد هجمه هایی از سوی کاندیدا های اصولگرا به رییس دولت یازدهم و اسحاق جهانگیری بوده ایم. دلیل اینگونه برخورد را چه می دانید؟

آقای قالیباف از 4 سال پیش از دست آقای روحانی عصبانی است. او چون در مناظره سال 92 از او شکست خورد، می‌خواهد به هر قیمتی که شده اینبار خود روحانی را شکست بدهد. برایش هم مهم نیست چه چیزی درست است، چه چیزی غلط و چه چیزی غیراخلاقی است و چه چیزی اخلاقی. با تمام توان خود وارد این زمین شد که روحانی را تخریب کرده و دستاوردهای او را ناچیز قلمداد کند. من امیدوارم که یک نفر باشد که قالیباف را نصیحت کند که از این شیوه خود دست بردارد. چون اصلا این کار به نفع هیچکس نیست.

*واکنش روحانی و جهانگیری را چگونه ارزیابی می کنید؟

به نظر من رفتار روحانی و جهانگیری در برابر رفتار قالیباف کاملا طبیعی بود. اما فکر می‌کنم که اقای روحانی نباید به وجهه مقابله‌ ای بیفتد و لازم نیست که راجع به سوابق قالیباف چیزی را علنی کند. همین که با متانت از کنارش رد شوند کفایت می‌ کند و مساله حل می شود.

*فضای متشنج شکل گرفته به نفع کیست؟ خیلی ها معتقدند که شاید این فضا به نفع آقای رییسی باشد و او می‌تواند از همین روش سکوتی که در برابر تماشای این هجمه ها در پیش گرفته برای خود رای جمع کند...

قالیباف طراحی کرده که روحانی را عصبانی کند و از او انتقام بگیرد. روحانی اگر در دام این مقابله نیفتد، به نظرم برنده این مناظرات خواهد بود. محمدباقر قالیباف به دلیل سوابق نظامی که داشته‌ است استراتژی سرزمین سوخته را اجرا می‌کند. او چون می‌داند که در انتخابات پیروز نمی‌شود، تصمیم‌گرفته که به دلیل کینه‌ای که از روحانی از مناظرات قبلی به دل گرفته است همه دستاوردهای کشور را منفی جلوه دهد و سرزمین سوخته را به‌جا بگذارد. او چون یقین دارد که انتخاب نمی‌شود، می‌خواهد هیچ فرد دیگری هم دستاوردی نداشته باشد.

*دو مناظره دیگر پیش رو داریم و به نظر می آید که حملات قالیباف بیشتر هم بشود. به نظر شما حسن روحانی و جهانگیری به عنوان مکمل او چه استراتژی و هدفی را باید دنبال کنند؟

به نظر من این دو کاندیدا نباید بصورت واکنشی عمل کنند و باید برنامه‌ های خود و دستاوردهای دولت را بیان کنند. مردم هم البته  با این دستاوردها آشنا هستند اما باید برایشان باز هم تکرار شود. صدا و سیما می تواند زمینه ساز خوبی برای برنده شدن روحانی در این مناظرات باشد.

*پیروزی در این مناظرات می تواند حسن روحانی را پیروز نهایی انتخابات کند؟

به نظر من نتیجه انتخابات روشن است. روحانی برنده انتخابات است اما در مناظره ها مهم این است که روحانی به دام تقابل با رفتار قالیباف نیفتد. همه هدف قالیباف نشان دادن یک دو قطبی کاذبی است که به نفع خودش است. قالیباف نه می تواند مدعی اشتغال باشد و نه مدعی مبارزه با فساد شود و نه می تواند مدعی توانستن باشد. ما توانایی ایشان را در حادثه پلاسکو دیدیم.

*اما او همچنان وعده هایی را در مورد اشتغال می دهد...

فکر می کنم این را باید اقتصاددانان جواب بدهند که اکثر آنها هم پاسخ گفتند. منتها مهمتر از جملاتی که در مورد ایجاد یک میلیون شغل در سال گفت چیزی بود که در مورد پتروشیمی‌ ها مطرح کرد. این یعنی یک اتفاق کیهانی و فضایی که اصلا این اتفاق بر روی زمین قابل روی دادن نیست. این حجم از اشتغال زایی غیرقابل تصور است. اینکه یک میلیون تن تولید پتروشیمی 600 هزار شغل ایجاد کند فکر می‌کنم که یک امر غیرعادی است.

*مردم به عقلانیت کافی رسیده اند که در تهاجمات قالیباف جانب روحانی را بگیرند و دروغ هایی که مطرح می شود را باور نکنند؟

درست است که می گویند حافظه مردم ایران کوتاه مدت است اما نه آنقدر کوتاه که دوره 8 ساله را که تنها 4 سال از آن گذشته فراموش کنند و یادشان برود که اینطور وعده دادن ها نتایجی برای اقتصاد و زندگی مردم نداشته است. البته من فکر می کنم مردم تصمیم خود را گرفتند.

*جهانگیری در قسمت هایی از مناظره گفت که بحث خانه نشین شدن اصلاح طلبان را مطرح کرد. آیا حضور جهانگیری فضا را برای فعالیت اصلاح طلبان باز خواهد کرد؟

جهانگیری در چارچوب سیاست های روحانی کار می‌کند نه مستقل. الان هم اعلام کرده که در کنار روحانی خواهد ماند. ما اصلاح طلبان انتظاری از روحانی نداریم. انتظار ما فقط این است که برنامه هایی را که اعلام کرده اجرایی کند. من این را صریح بگویم که ما اصلاح طلبان حداقل در جبهه مشارکت انتظاری از روحانی نداریم همانطور که خدمت آقای موسوی هم در سال 88 اعلام کردیم و مکتوب نوشته بودیم که ما انتظاری از شما نداریم که جایگاهی برای اصلاح طلبان در نظر بگیرد. مهم برای ما این است که برنامه ها اجرایی شود. ما هر جایی که امکانش باشد برای امور کشور همکاری می کنیم. هرجا که امکانش باشد نه برای حضور خود، بلکه برای پیشبرد برنامه ها کمک می کنیم.

*آیا در دولت بعدی بحث احزاب را پیگیری خواهید کرد؟

دکتر روحانی گام های خوبی در این مورد برداشته و در آینده با گشایش بیشتری که در وزارت کشور صورت می گیرد این روند مثبت تر ادامه خواهد یافت.

*در نهایت اینکه چه چیزی باعث می شود شما بخواهید قاطعانه وبدون تردید به حسن روحانی رای بدهید؟

آنچه که سبب می شود من بدون تردید به روحانی رای دهم حاکمیت عقلانیت و تدبیر، برجام، طرح تحول سلامت، افزایش قیمت خرید محصولات کشاورزی، بهبود وضعیت زندگی افراد تحت پوشش کمیته امداد، افزایش آزادی های مطبوعات، دفاع از حقوق شهروندی، بالابردن عزت ایران در سطح بین المللی، کنترل تورم، ایجاد اشتغال 700 هزار نفری و ....  است