به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، از سحر – پایگاه اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی دکتر حسن روحانی – عضو فراکسیون اصلاح طلبان شورای شهر تهران با انتقاد از پروژه پل طبقاتی صدر در پایتخت  این طرح را پروژه ای غیر شفاف و ناکارآمد دانست و ادامه داد : متاسفانه امروز در تهران با پروژه ای عظیم با هزینه کلان روبرو هستیم که هزینه آن هنوز روشن نیست.

وی افزود : به رغم مانور تبلیغاتی یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری بر دستاوردهای این پروژه به9 عنوان دستاوردی عظیم، کماکان هزینه ها و بدهی های آن در حال پرداخت بوده و این در حالی است که باید قبل از آغاز عملیات اجرایی آن میزان هزینه ها و برآورد اقتصادی طرح مذکور روشن می شد که همچنان برای اعضای شورا در هاله ای از ابهام است .

نماینده سابق مجلس تصریح کرد : همانطور که اشاره شد، باید قبل از اجرای این طرح، ویژگی ها و آثار فنی آن در ترافیک شهر تهران مشخص می شد که هنوز با گذشت زمان طولانی بدون شفافیت هیچ دسترسی به این مهم وجود ندارد. در واقع از قبل مشخص می شد که چنین طرحی از چه منبع مطالعاتی تغذیه می شود و فاز مطالعاتی آن به شکل مشخص چیست؟

وی یادآور شد : بنده اصولا بدون توجه به شعارها و ادبیات تبلیغاتی ، محل سوالم در اینجاست که این طرح تا چه اندازه توانسته در حل مشکلات مردم تهران تاثیر گذار و پاسخگو بوده و از بار ترافیکی شهر بکاهد؟

حکیمی پور عنوان کرد : تصور من بر این است ، همان طور که مردم اذعان دارند، این طرح نتوانسته پاسخگوی بار ترافیکی سنگین در پایتخت بوده و مشکلات متاسفانه کماکان پابرجا است. با هزینه های سنگین چنین طرحی می توانستیم شاهد توسعه چهاربرابری مترو ، به عنوان یک درمان قطعی در ترافیک تهران و حل مشکل آلودگی هوای شهر باشیم.

عضو شورای شهر تهران در پایان خاطرنشان کرد :متاسفانه باید مجددا تاکید داشته باشم که در کنار لزوم مشخص شدن اصل میزان هزینه برآورد این پروژه ، تصریح فاز مطالعاتی صفر آن ، شفاف سازی در ویژگی های مطالعاتی و پیوست فرهنگی ، اجتماعی پل طبقاتی صدر و نهایتا میزان رضایتمندی مردم، هنوز شاهد هیچ یک از ضروریات مورد اشاره نبوده و نیستیم و به نظرم، دستگاه متولی باید به جای استفاده و مانور انتخاباتی و تبلیغاتی ، در راستای شفاف سازی و پاسخگویی درباره آن اقدام کند