امروز : شنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۳:۲۶

همسر سابق زوما به دنبال کرسی ریاست‌جمهوری آفریقای جنوبی

لیگ "زنان" حزب حاکم آفریقای جنوبی رئیس در حال کناره گیری اتحادیه آفریقا را به عنوان نامزد خود برای رهبری حزب انتخاب کرد.
همسر سابق زوما به دنبال کرسی ریاست‌جمهوری آفریقای جنوبی
یکشنبه | ۱۳۹۵/۱۰/۱۹ - ۱۲:۳۹ |
کد خبر : ۳۴۵ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری فرانسه، درگیری‌ها در داخل حزب حاکم "کنگره ملی آفریقا" برای جانشینی جاکوب زوما، رئیس‌جمهور و رئیس این حزب شدت گرفته است.

انکوسازانا دلامینی -  زوما، همسر سابق رئیس‌جمهور آفریقای جنوبی روابط خوب با همسر سابقش را حفظ کرده است. اگر اکثر اعضای حزب حاکم دلامینی – زوما را حمایت کنند، وی نخستین رهبر زن حزب "کنگره ملی آفریقا" خواهد شد.

اگر حزب حاکم در انتخابات پارلمانی ۲۰۱۹ پیروز شود، رهبر آتی حزب حاکم "کنگره ملی آفریقا" مطمئن خواهد بود که رئیس‌جمهور می‌شود.

جاکوب زوما اجازه ندارد برای سومین دور متوالی زمام امور کشور را به دست گیرد.

لیگ قدرتمند "زنان" حزب حاکم در بیانیه‌ای گفت: ما به عنوان لیگ زنان حزب کنگره ملی آفریقا از حزب حاکم می‌خواهیم تا برای نخستین بار یک زن را به عنوان رهبر انتخاب کند.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما متوجه شدیم که دلامینی – زوما برای رهبری جمعی حزب حاکم در ۲۰۱۷ و کشور در ۲۰۱۹ به عنوان رئیس‌جمهور آماده است.

دلامینی – زوما ۶۷ ساله در حال حاضر تصمیم گرفته که برای دومین دوره متوالی رهبری اتحادیه آفریقا را بر عهده نگیرد؛ اقدامی که باعث شایعه پراکنی شده مبنی بر اینکه قصد دارد جانشین همسر سابقش شود.

سابقه چهار ساله دلامینی – زوما به عنوان رهبر اتحادیه آفریقا یک سابقه بین‌المللی برای وی رقم زده و موقعیتش را به عنوان یکی از وزنه‌های سنگین حزب حاکم آفریقای جنوبی تقویت کرده است.

 

 

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

                

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید