امروز : پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۷

هیلاری کلینتون در جایگاه نخست در میان رقبای دموکرات

نتایج نظرسنجی جدیدی نشان می‌دهد، چنانچه هیلاری کلینتون برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نامزد ‌شود، در رقابت درون حزبی دموکرات‌ها جزو پیشتازان قرار می‌گیرد.
هیلاری کلینتون در جایگاه نخست در میان رقبای دموکرات
سه شنبه | ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۴:۰۷ |
کد خبر : ۹۲۲۰ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نوشته روزنامه دیلی میل،‌ نظرسنجی آنلاین موسسه هریس که مرکز مطالعات سیاسی آمریکا دانشگاه هاروارد نشان می‌دهد، هیلاری کلینتون، وزیر خارجه سابق آمریکا با کسب ۲۱ درصد در جایگاه نخست‌ قرار می‌گیرد. پس از او، جو بایدن، معاون رئیس‌جمهوری سابق آمریکا (پیشتاز کنونی) با کسب ۲۰ درصد دوم می‌شود و سناتور برنی سندرز هم ۱۲ درصد رای می‌گیرد.

سناتور الیزابت وارن با کسب ۹ درصد به جایگاه چهارم می‌رسد و پس از او مایکل بلومبرگ، شهردار سابق نیویورک به هفت درصد رای می‌رسد. این نظرسنجی در میان ۱۸۵۹ تن از ۲۷ تا ۲۹ انجام شد.

کلینتون در ۲۹ نوامبر در مصاحبه‌ای با گراهام نوتون از بی‌بی‌سی، نامزدی برای انتخابات ۲۰۲۰ را رد نکرد. اگر کلینتون از رقابت‌ها دور بماند، بایدن به ۲۹ درصد رای می‌رسد و پس از او سندرز ۱۵ درصد رای کسب می‌کند. الیزابت وارن هم با کسب ۱۳ درصد در جایگاه سوم قرار می‌گیرد. کلینتون احتمال ورود به رقابت‌های انتخاباتی در دقیقه نود را رد نکرده است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید