ترامپ در نظرسنجی‌ها از دموکرات‌های سرشناس عقب است

نتایج نظرسنجی جدیدی نشان می‌دهد، دونالد ترامپ از حداقل سه نامزد مطرح دموکرات شامل جو بایدن، برنی سندرز و الیزابت وارن، برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ عقب‌تر است.
ترامپ در نظرسنجی‌ها از دموکرات‌های سرشناس عقب است
دوشنبه | ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۲:۱۲ |
کد خبر : ۸۱۱۹ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، جو بایدن، معاون سابق رئیس‌جمهوری آمریکا در میان رای‌دهندگانی که در نظرسنجی ان‌بی‌سی نیوز-وال استریت ژورنال ثبت‌نام کردند، جلوتر است. نتایج این نظرسنجی که یکشنبه منتشر شد، نشان می‌دهد بایدن به نسبت ترامپ ۵۱ درصد به ۴۲ درصد رای گرفته است.

سناتور برنی سندرز هم با ۵۰ درصد از ترامپ با ۴۳ درصد جلوتر است و سناتور وارن نسبت به ترامپ ۴۸ درصد به ۴۳ درصد است. سناتور کامالا هریس، چهارمین دموکرات هم نسبت به ترامپ ۴۵ درصد به ۴۴ درصد رای به دست آورد.

اختلاف چشمگیر بایدن با ترامپ عمدتاً به علت عملکرد بهتر او در میان رای‌دهندگان مستقل، سفیدپوستان و ساکنان حومه شهر است. میزان محبوبیت و نارضایت مردمی از ترامپ ۴۵ درصد به ۵۲ درصد است. این آمار نسبت به نظرسنجی‌های پیشین ان‌بی‌سی و وال استریت ژورنال تغییر چندانی نشان نمی‌دهد. او در میان جمهوری‌خواهانن ۸۹ درصد محبوبیت دارد و عمده حمایت‌ها از او از جانب رای‌دهندگان روستایی، مردان و سالخوردگان است.

این نظرسنجی بین هفتم تا نهم ژوئیه انجام شد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید