امروز : دوشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۸

فرماندار سابق نیوجرسی: کومی عامل پیروزی ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ بود

کریس کریستی، فرماندار سابق نیوجرسی گفت: جیمز کومی، مدیر سابق اف بی آی به تنهایی "بزرگترین فاکتور" در تغییر وضعیت به نفع دونالد ترامپ در آخرین روز کمپین ریاست جمهوری ۲۰۱۶ است.
فرماندار سابق نیوجرسی: کومی عامل پیروزی ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ بود
چهارشنبه | ۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۱۱:۰۸ |
کد خبر : ۶۹۲۱ |
بین الملل
 

به گزارش به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از پایگاه هیل، کریس کریستی در برنامه "هیو هیو ویت" گفت‌: تصمیم جیمز کومی مدیر سابق اف بی آی " در بازگشودن تحقیقاتی در مورد استفاده هیلاری کلینتون، کاندیدای ریاست جمهوری دموکرات‌ها در سال ۲۰۱۶ از ایمیل شخصی در زمان وزارت امور خارجه‌اش باعث تغییر کردن جریان تبلیغات به نفع ترامپ بعد از رسوایی مربوط به صحبت‌های توهین‌آمیز ترامپ درباره لمس بدن زنان شد.

هیوویت از کریستی پرسید: آیا این کومی بود که باعث پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات شد؟ کریستی پاسخ داد: من معتقدم کومی به تنهایی بزرگترین فاکتور در تغییر جریان به نفع ترامپ بعد از افشای رسوایی صحبت‌های توهین‌آمیز ترامپ قبل از انتخابات بود.

این فرماندار سابق که در زمان کمپین ۲۰۱۶ از ترامپ حمایت می‌کرد در هفته‌های اخیر توری رسانه‌ای برای تبلیغ کتاب جدیدش به راه انداخته است.

او روز دوشنبه در صحبت‌هایش یادآور شد که در آخرین روزهای کمپین ریاست جمهوری ۲۰۱۶ به ترامپ گفته بود که در یک انتخابات عادی هر کاندیدایی که در آستانه روز انتخابات بیشتر درباره او صحبت شود، پیروز خواهد شد.

کریستی خاطر نشان کرد: با این حال در این رقابت هر کسی که درباره‌اش بیشتر صحبت می‌شد، کسی بود که می‌باخت و به خاطر اقدامات جیمز کومی صحبت درباره هیلاری کلینتون همچنان در آن زمان زیاد بود و من فکر می‌کنم که این اتفاق سهم زیادی در پیروزی ترامپ و شکست کلینتون داشت.

این در حالی است که کومی علناً چند ماه قبل از انتخابات ۲۰۱۶، گفت که کلینتون از بابت مدیریتش بر اطلاعات محرمانه در زمان تصدی وزارت امور خارجه تحت پیگرد قرار نخواهد گرفت. در عین حال او چند روز پیش از انتخابات در نامه‌ای بیان کرد: که اف‌بی‌آی ایمیل‌های جدیدی حاوی اطلاعات محرمانه کشف کرده است.

با این حال کومی گفت‌: اطلاعات جدیدی در این ایمیل‌ها یافت نشده و بعداً تیم انتخاباتی کلینتون نوشتن این نامه را عامل افول وی در نظرسنجی‌های قبل از انتخابات دانست.

در ماه مه ۲۰۱۷ ترامپ جیمز کومی را بر کنار کرد و از آن زمان تاکنون بارها وی را یک دروغگو خوانده که به وجهه اف‌بی‌آی آسیب زده است.

پس از آن کومی تبدیل به منتقد صریح ترامپ و حامیانش در حزب جمهوری خواهد شد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید