بازداشت عضو سابق پارلمان بحرین به خاطر انتشار توئیتی با مضمون تحریم انتخابات

دادستان بحرین دستور بازداشت یک مخالف در این کشور را به جرم انتشار توییتی علیه انتخابات آتی بحرین، صادر کرد. او پیشتر عضو پارلمان بوده است.
بازداشت عضو سابق پارلمان بحرین به خاطر انتشار توئیتی با مضمون تحریم انتخابات
چهارشنبه | ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۲:۰۱ |
کد خبر : ۶۳۹۷ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، این مخالف بحرینی اخیرا درباره انتخابات ماه جاری در این کشور توییت کرده بود، "انتخابات را تحریم خواهم کرد". این مخالف یکی از اعضای سابق پارلمان بحرین است.

مهنا الشایحی، دادستان بحرین و رئیس کمیته تحقیقات درباره جرائم انتخاباتی تاکید کرد، بازداشت این مرد به دلیل انتشار یک توییت بوده است.

الشایحی افزود: توییت این متهم حاوی تحریک بحرینی‌ها به مشارکت نکردن در انتخابات شهرداری‌ها و پارلمانی آتی بود به نحوی که موجب آسیب به آزادی رای‌گیری و تاثیرگذاری بر سلامت روند انتخابات و اختلال در آن می‌شود.

موسسه حقوق و دموکراسی بحرین که دفترش در لندن قرار دارد، تاکید کرد، متهم علی راشد العشیری، عضو سابق پارلمان این کشور و از اعضای جمعیت الوفاق (بزرگترین گروه شیعه مخالف در این کشور) است.

العشیری در توییتی اعلام کرد که او به همراه خانواده‌اش انتخابات آتی را تحریم خواهند کرد.

او در ادامه نوشت: برخی هنوز سوال می‌کنند که آیا در انتخابات شرکت خواهی کرد؟ گویا آنها در بحرین زندگی نمی‌کنند و از وضعیت سیاسی بحران زده کشور اطلاعی ندارند.

وی همچنین نوشت: من یک شهروند بحرینی محروم از حقوق سیاسی و مدنی‌ام هستم، بنابراین من و خانواده‌ام انتخابات پارلمانی و شهری را تحریم خواهیم کرد و مخالف قانون انزوای سیاسی هستیم.

مسئولان رژیم آل خلیفه در بحرین دو جریان سیاسی مخالف اصلی در این کشور یعنی جمعیت الوفاق و جمعیت دموکراتیک کار (وعد) را از معرفی کاندیداهای خود به پارلمان محروم کرد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند