امروز : پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۷

احتمال تاخیر شش ماهه در برگزاری انتخابات پارلمانی عراق

با وجود آنکه کابینه عراق، زمان برگزاری انتخابات پارلمانی این کشور را در ماه مه آتی تعیین کرده،اما منابع نزدیک به حیدر العبادی از احتمال به تاخیر افتادن آن به مدت شش ماه خبر دادند.
احتمال تاخیر شش ماهه در برگزاری انتخابات پارلمانی عراق
پنج شنبه | ۱۳۹۶/۰۹/۱۶ - ۱۴:۲۵ |
کد خبر : ۴۱۹۰ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، منابع آگاه در گفتگو با روزنامه عکاظ اعلام کردند که احتمالا کابینه در زمان برگزاری انتخابات در ماه مه تجدیدنظر کند. آنها معتقدند که در صورت تحریم انتخابات توسط گروه‌های سنی، برگزاری آن ممکن نیست.

جاسم جعفر، از نمایندگان پارلمان عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد، به دلیل اعتراض گروه‌های سنی نسبت به زمان برگزاری انتخابات، اوضاع کنونی اجازه نمی‌دهد که این انتخابات در زمان خود برگزار شود و ممکن است این مساله به مدت شش ماه به تاخیر بیافتد.

طبق این بیانیه، رهبران سنی با سه مساله مواجه هستند که این امکان را به آنها نمی‌دهد در این انتخابات مشارکت کنند، از جمله آنکه شرایط برای حضور آنها در مناطق و استان‌های سنی نشین و برگزاری نشست های انتخاباتی وجود ندارد. همچنین افزایش محبوبیت حشد عشائری آنها را نسبت به نتایج انتخابات نگران کرده واین افراد  با مساله بازگرداندن آوارگان عراقی نیز درگیر هستند.

پیش‌بینی می‌شود که انتخابات با تاخیر در ماه دهم ۲۰۱۸ برگزار شود، اما این مدت هم برای حل مسائل سنی‌ها کافی نیست، با این حال رهبران سنی با برگزاری انتخابات مذکور در زمان خود مخالف هستند.


منبع : ايسنا

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید