امروز : جمعه ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۰۷

استعفای رئیس دفتر ملاحظات اخلاقی کاخ سفید به‌دلیل اختلاف با ترامپ

رسانه‌های آمریکایی از استعفای رئیس دفتر ملاحظات اخلاقی کاخ سفید به علت اختلاف با دونالد ترامپ خبر می‌دهند.
 استعفای رئیس دفتر ملاحظات اخلاقی کاخ سفید به‌دلیل اختلاف با ترامپ
جمعه | ۱۳۹۶/۰۴/۱۶ - ۲۳:۲۴ |
کد خبر : ۲۲۰۴ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از روزنامه نیویورک تایمز، والتر ام شاوب رئیس دفتر ملاحظات اخلاقی کاخ سفید که بارها با دولت ترامپ بر سر تضاد منافع دچار اختلافات شدیدی شده بود، روز پنجشنبه از این سمت استعفا کرده است.

بر اساس این گزارش دوره ریاست پنج ساله شاوب در دفتر ملاحظات اخلاقی کاخ سفید تا ژانویه آینده ادامه داشت ولی با توجه به احتمال پایین تمدید مسئولیتش و اختلافات زیادی که با مقام های دولت ترامپ در ماه های اخیر داشت، تصمیم گرفته است تا از این سمت کناره گیری کند.

وی گفت: اکنون زمان درستی برای کناره گیری است. با توجه به شرایط کنونی، چیزهای زیادی وجود نداشته که من بتوانم در دفتر ملاحظات اخلاقی کاخ سفید انجام دهم. قوانین مربوط به برنامه های اخلاقی کاخ سفید باید تقویت شود.

شاوب در نامه کوتاهی به دونالد ترامپ وی را از این تصمیم مطلع کرده ولی اشاره ای به دلیل اصلی استعفایش نکرده است. وی در این نامه نوشته است: این اصل که خدمت عمومی و دولتی یک اعتماد عمومی است، کارکنان دولت را ملزم می کند تا وفاداری به قانون اساسی و قوانین و اصول اخلاقی را فراتر از منافع و سود شخصی قرار دهند. من برای استعفا و کناره گیری از این سمت، تحت فشار قرار نداشتم.

کاخ سفید نیز با استعفای شاوب موافقت کرده و لیندسی والترز سخنگوی کاخ سفید با انتشار بیانیه ای تاکید کرد: دولت آمریکا از خدمات شاوب تقدیر و تشکر می کند. آقای ترامپ به زودی یک نفر را به عنوان جانشین معرفی خواهد کرد.

              

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید