امروز : سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۷

کره‌جنوبی سه‌شنبه انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‌کند

مردم کره‌جنوبی سه‌شنبه (۱۹ اردیبهشت) برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری به پای صندوق‌های رای می‌روند تا بلکه ماه‌ها آشوبی که پارک گئون-های به وجود آورد، فروکش کند.
کره‌جنوبی سه‌شنبه انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‌کند
دوشنبه | ۱۳۹۶/۰۲/۱۸ - ۰۰:۳۹ |
کد خبر : ۱۴۷۴ |
بین الملل
منتشر نشده

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از پایگاه یورو نیوز، کره جنوبی هفته گذشته به شهروندانش اجازه داد تا پیش از روز انتخابات آرای خودشان را به صندوق بیندازند و رای‌گیری زودهنگام برای اولین بار در کره جنوبی اجرا شد.

حدود ۳۵۰۰ حوزه رای‌گیری در سراسر این کشور مستقر می‌شوند که شامل فرودگاه بین‌المللی "اینچئون" و ایستگاه‌های اصلی راه‌آهن می‌شود.

انتخابات ریاست جمهوری در پی استیضاح پارک گئون های در دسامبر گذشته اعلام شد. او اکنون به اتهام همدستی با یکی از دوستانش برای جمع‌آوری رشوه از شرکت‌های بزرگ دادگاهی می‌شود. این اتهامات موجب شد تا صدها هزار معترض با درخواست عزل پارک گئون های به خیابان‌ها بیایند.

انتخابات پیش رو آزمون مهمی برای استقرار ثبات در این کشور محسوب می‌شود که فساد، نابرابری و بیکاری جوانان جزو موضوعات داغ آن است.

طبق نظرسنجی‌ها،‌ "مون جائه-این" نامزد حزب دموکراتیک از گزینه‌های محبوب است. یکی از شعارهای کارزار انتخاباتی او،‌ احیای مذاکرات با پیونگ‌یانگ بوده است. این نامزد را با امانوئل ماکرون فرانسه مقایسه می‌کنند چرا که او هم خواستار گفت‌وگو با کره‌شمالی است.

از گزینه‌های دیگر،‌ "هونگ جون-پیو" از حزب آزادی کره است که گاها به دلیل لحن مبتذل، تبعیض جنسیتی، همجنسگراستیزی و موضع افراطی به نفع مجازات اعدام، با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا مقایسه می‌شود.

رئیس‌جمهوری آتی کره‌جنوبی با چالش‌های بی‌شماری مواجه است و طبق گفته تحلیلگران،‌ خانم یا آقای رئیس‌جمهور بیش از هوادار،‌ مخالف خواهد داشت و همین امر اداره دولت را سخت‌تر می‌کند. رهبر آتی باید با تهدیدات روز افزون کره‌شمالی و روابط تیره با چین به دلیل استقرار سامانه دفاع موشکی تاد دست و پنجه نرم کند. دوره ریاست جمهوری،‌ فقط یک دوره پنج ساله است.

              

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید