امروز : پنج شنبه ۰۳ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۲۴

سرزنش جمهوری‌خواهان آمریکا بابت عدم درج بودجه انتخابات در لایحه کرونا

جمهوری‌خواهان سنا که در لایحه محرک خودشان بودجه‌ای بابت رای‌گیری پستی و رای‌دهی پیش از موعد در دوران پاندمی کووید-۱۹ در نظر نگرفتند، با انتقاد دموکرات‌ها، مقام‌های انتخاباتی و گروه‌های فعال روبرو شدند.
سرزنش جمهوری‌خواهان آمریکا بابت عدم درج بودجه انتخابات در لایحه کرونا
چهارشنبه | ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۲۳:۲۵ |
کد خبر : ۱۰۷۶۶ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از پایگاه خبری هیل، با توجه به آنکه کمتر از ۱۰۰ روز تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا زمان باقی مانده است، این مقام‌ها نگرانند که بدون تزریق جدید اعتبار فدرال، مقام‌های ایالتی و محلی برای برگزاری امن و ایمن انتخابات که تضمین کند هر شهروند آمریکایی می‌تواند رای بدهد، با کسری بودجه مواجه شوند.

این نگرانی‌ها در شرایطی مطرح میشود که پاندمی کرونا روند اولیه انتخابات را دگرگون کرده و موجب شده است تا اکثر ایالتها رقابتهایشان را به تعویق بیندازند و نتایج در تعداد انگشت شماری از مناطق از جمله نیویورک، با افزایش رایگیری پستی به تاخیر افتاده است.  

بنجامین هاولند، رئیس کمیسیون کمک به انتخابات که از سوی ترامپ گماشته شده است، سه‌شنبه گفت: این در بودجه هیچکس نیست. هیچکس بابت این پاندمی بودجه نگرفته است و شما می‌توانید ببینید که بودجه‌های ایالتی و محلی در حال کوچک شدن هستند. آنها بودجه‌ای برای این کار ندارند و قطعا این قرار است یک چالش باشد.

بسته محرک یک تریلیون دلار که میچ مک کانل، رهبر اکثریت سنا و دیگر مقامهای ارشد جمهوریخواه روز دوشنبه اعلام کردند، شامل اعتبار انتخاباتی برای ایالتها نیست و این در حالیست که ماهها برای گنجاندن آن در این اعتبارها تلاش شده بود.

مک کانل در جریان یک کنفرانس خبری گفت، این نگرانی وجود داشت که گنجاندن اعتبارات منجر به فدرالی شدن انتخابات شود. او افزود، کنگره پیشتر اعتباراتی را برای انتخابات به ایالتها اختصاص داده بود که در دیگر لوایح آمده است.

کنگره آمریکا ۴۰۰ میلیون دلار به ایالتها به عنوان بخشی از لایحه محرکی که ماه مارس با امضای ترامپ به قانون تبدیل شد، اختصاص داد. این اعتبارها به علاوه بیش از ۸۰۰ میلیون دلاری است که برای ارتقای امنیت انتخابات به ایالتها فرستاده شد و بخشی از بسته سال ۲۰۱۸ بود.

مجلس نمایندگان آمریکا هم ۳.۶ تریلیون دلار برای انتخابات در بسته محرک دموکراتها گنجاند که سنا آن را مورد بررسی قرار نداد چون مجلس نمایندگان آن را ماه مه در چارچوب خطوط حزبی خود تصویب کرده بود.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید