امروز : یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۶
رویگردانی هم‌ حزبی‌ها؛

جمعی از جمهوری‌خواهان سابق آمریکا از نامزدی بایدن حمایت می‌کنند

به گفته منابع مطلع، ده‌ها تن از مقام‌های سابق امنیت ملی آمریکا با تشکیل گروهی قصد دارند از نامزدی جو بایدن دموکرات در انتخابات نوامبر حمایت کنند. این تحرکات نشان‌دهنده رویگردانی برخی از جمهوری‌خواهان از ترامپ است.
جمعی از جمهوری‌خواهان سابق آمریکا از نامزدی بایدن حمایت می‌کنند
جمعه | ۱۳۹۹/۰۴/۰۶ - ۲۲:۳۵ |
کد خبر : ۱۰۵۴۲ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری رویترز، منابع مطلع گفتند، این گروه در هفته‌های آتی به طور علنی جو بایدن را برای به چالش کشیدن ترامپ در انتخابات نوامبر تایید می‌کند. این گروه شامل دست‌کم ده‌ها مقامی می‌شود که در دوران رهبران جمهوری‌خواه مانند رونالد ریگان، جورج هربرت واکر بوش و جورج بوش خدمت کردند و ده‌ها مقام حاضر در این گفت‌وگو به آن‌ها ملحق می‌شوند.

این منابع گفتند، آن‌ها استدلال می‌کنند که یک دوره چهار ساله دیگر از ریاست جمهوری ترامپ امنیت ملی آمریکا را به خطر می‌اندازد و اینکه رای‌دهندگان جمهوری‌خواه باید بایدن را با وجود اختلافات در سیاستگذاری، به چشم یک گزینه‌ بهتر نگاه کنند.

به گفته منابعی که خواستند نامشان فاش نشود، ابتکار فوق به رهبری جان بلینگر و کن وینستین است. این مقام‌ها پست‌های ارشد در دوره ریاست جمهوری جورج بوش داشتند. بلینگر مشاور حقوقی شورای امنیت ملی و وینستین به عنوان مشاور امنیت داخلی دولت بوش و رئیس دفتر رابرت مولر، مدیر پیشین اف‌بی‌آی خدمت می‌کردند.

این منبع افزود، عضو دیگر این گروه رابرت بلکویل است که در دولت‌های بوش پدر و پسر مشاور سیاست خارجی و در دولت جورج بوش سفیر آمریکا در هند هم بود. این گروه شامل برخی از سیاستمداران مستقل و مقام‌هایی خارج از محدوده امنیت ملی آمریکا هم می‌شود.

یکی از اعضای این گروه که خواست نامش فاش نشود، گفت: ترامپ اطراف دیکتاتورهاست. او یک خطر واقعی است.

به گفته منابع، این گروه احتمالا پیش از برگزاری کنوانسیون ملی دموکرات‌ها در ماه اوت، زمانی که بایدن رسما نامزد حزبش برای انتخابات معرفی می‌شود، اعلام حضور می‌کند اما زمان دقیق آن هنوز مشخص نیست. نظرسنجی‌ها از پیشتازی او از ترامپ با اختلاف زیاد حکایت دارند.

گروه‌های دیگری از جمهوری‌خواهان ضد ترامپ هم که با انتخاب دوباره او مخالف هستند، از جمله شامل "پروژه لینکلن" می‌شوند. این گروه از سوی همسر کلیان کانوی، مشاور ترامپ راه‌اندازی شده است. این گروه در ایالت‌های مهم و تعیین‌کننده، تبلیغات ضد ترامپ منتشر می‌کند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید