عضو حقوقدان شورای نگهبان قانون اساسی:

امیدواریم مشکلات مربوط به قانون انتخابات تا سال ۱۴۰۲ برطرف شود

عضو حقوقدان شورای نگهبان قانون اساسی گفت: همه کسانی که مسئولیت می‌گیرند، باید همه تلاش خود را به کار گیرند که شرمنده شهدا و امام راحل نشوند، مسئولان باید با همان اخلاصی که جوهره وجود شهید سلیمانی بود، تلاش کنند.
امیدواریم مشکلات مربوط به قانون انتخابات تا سال ۱۴۰۲ برطرف شود
سه شنبه | ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۲۲:۰۳ |
کد خبر : ۱۳۷۷۰ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، محمدحسن صادقی‌مقدم شامگاه دیروز (۴ بهمن‌ماه) در مراسم تکریم و معارفه روسای دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان زنجان ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا (س)، اظهار کرد: ما مرهون شهدایی هستیم که جان عزیز خود را در طبق اخلاص گذاشته و از همه چیز خود برای اعتلای اسلام گذشتند.

وی در ادامه با اشاره به جایگاه شورای نگهبان در قانون اساسی، گفت: اصل ۴، اساس و جوهره اصلی قانون اساسی بوده و اصل ولایت مطلقه فقیه، حکمرانی بر مردم است.

معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان قانون اساسی در ادامه ضمن تشریح وظایف شورای نگهبان، افزود: اعضای این نهاد، مدافعان حریم مردم‌سالاری دینی بوده و یک جمع چابک در ستاد و نیز دارای دفتر در ۳۱ استان و حدود ۴۵۰ شهر است.

این مسئول با تأکید بر اینکه  اعضای دفاتر شورای نگهبان در شهرها مستخدم شورا نیستند، گفت: این اعضا به‌ صورت افتخاری فعالیت می‌کنند و البته شورای نگهبان به وجود آن‌ها افتخار می‌کند که این اعضا از ابتدای فرآیند تا زمان امحای اوراق بر انتخابات نظارت می‌کنند.

عضو حقوقدان شورای نگهبان قانون اساسی با اشاره به اینکه قانون مربوط به انتخابات نیز لازم است که اصلاح شود، یادآور شد: اقداماتی نسبت به تغییر قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ریاست‌جمهوری آغاز شد اما به نتیجه نرسیده است.

وی ادامه داد: به‌ ویژه در خصوص انتخابات ریاست‌جمهوری، ویژگی افرادی که می‌توانند ثبت‌نام کنند به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید اما مجمع تشخیص مصلحت نظام به آن ایراد گرفت و شورای نگهبان نیز باید از تفاسیر خود برای مدیر، مدبر و رجال سیاسی استفاده کند.

صادقی‌مقدم گفت: رئیس‌جمهور شخص دوم مملکت است و باید دارای ویژگی‌ها و نشانی از رفتارهای امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی در مردم‌داری، اخلاص و ساده‌زیستی داشته باشد.

این مسئول خاطرنشان کرد: امیدواریم مشکلات مربوط به قانون انتخابات به شایستگی و تا قبل از انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در سال ۱۴۰۲ برطرف شده و قانون مناسب و بدون اشکالی هم برای وزارت کشور به عنوان مجری و هم شورای نگهبان به عنوان ناظر داشته باشیم.

                

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید